Adriana7675
11.02.15,13:43
Poprosím o názor :
účtujem úhrady,ale nemám k nim doklad tak,aby ma program omega pustil ďalej, používam účet 379/221. do poznámky si píšem: chýbajúci doklad.
je to ok?
skovco
11.02.15,13:53
Nemam doklad znamena ze je to prijata faktura, ktoru ma majitel niekde zalozenu a k uctovnikovi sa dostane o 2 mesiace? Ak ano tak si snim treba ujasnik ako budu veci fungovat - taketo uctovanie je na zblaznenie a trochu poriadku byt musi. Ohladom uctovania - podla mna takyto zapis nema na "normalny" uctoch co robit a pouzival by som ucet 395 - kedze ucet musi byt na konci roka nulovy, tak ta to donuti si vsetko na konci roka vysporiadat, pozhanat vsetky doklady
Adriana7675
11.02.15,14:00
nebola som si istá, či účet 395 alebo 379. poznámku som odstránila a napísala predmetnú účt.udalosť - keďže sú to úhrady ( pre mňa v tejto chvíli neznáme platby).
takže idem predsa len použiť 395 ( aby som to nemusela pred uzávierkou celé preúčtovávať ) ďakujem Vám veľmi pekne za smerovanie :-)
Tweety
11.02.15,14:06
Ja by som takéto úhrady zaúčtovala až vtedy, keď by som mala k nim aj príslušnú faktúru,doklad. Lebo tak si narobíš viac roboty, keď to budeš dáva dokopy. Je to potom dvojnásobná robota.
karakul
11.02.15,15:33
... účtovník predsa nemôže vždy účtovať až vtedy, ak má doklad... a vôbec už nie o úhrade - predsa nebudem neúčtovať o bankovom výpise, ktorý je na 5 strán len preto, že k dvom úhradám nemám doklad - účet mi musí sedieť na BV.
Ja tiež používam jeden AU v rámci 378 a 379, kam smerujem všetky neznáme úhrady - výpis týchto účtov potom predkladám pravidelne klientovi na "riešenie" identifikáciu platieb a ich dokladovanie...
Ak nevie ani do konca UZ identifikovať záväzok (úhradu), nič sa nestane, ak sa to prevedie do ďalšieho roka... ovšem ak sú "neidentifikované" prijaté platby, tieto k dátumu UZ odpíšem do výnosov...