mattscott
11.02.15,13:49
dobrý deň, mal som semester neurológie a pamätám si jednu informáciu - a to že žiadna osoba nie je schopná zámerne - s úmyslom sebe sama kusnúť do pery aby bola rana hlboká do krvi. Pamätám si to správne?
jslancik
11.02.15,12:57
to je teraz test, aby sme sa ako blbí pokúšali ohryznúť do krvi? :D Mne sa to teda nepodarilo :D
Tweety
11.02.15,12:59
Možno by pomohlo vyskúšať to najprv na sebe, čo povieš? Správna odpoveď by bola z prvej ruky. ( jazyka)
arizona
11.02.15,13:04
preco sa nespytas spoluziakov,alebo prednasajuceho? Na Poradu moc neurologov nechodi :-D
petruskanasa
17.04.15,06:34
aj keby si si do tej pery hryzol nebolelo by to.Znamej syn si od 5rokou hryze do jazyka a vobec ho to neboli pretoze sam sebe neublizujes iba na teba ludia pozeraju co robis a ludia vedia byt dost neprijemny vedia ta opakovat a vysmievat sa a ak to nechces tak to nerob.
buchač
17.04.15,07:15
dobrý deň, mal som semester neurológie a pamätám si jednu informáciu - a to že žiadna osoba nie je schopná zámerne - s úmyslom sebe sama kusnúť do pery aby bola rana hlboká do krvi. Pamätám si to správne?

Sia barátom...odpovedám v opačnom poradí. Ale podotýkam, že nie som vyučený lekár...ja len s praxe a počutia...;)
1. Či si správne pamätáš, to je vedľajšie.
2. Mýliš sa v tom tvrdení...je plno jednincov, ktorí zámerne iné veci robia, ako je len smiešne kusnutie sa do vlastnej pery.
Existujú jedinci, ktorí si zámerne odfaklia kúsok článka prsta (alebo aj celý) zo zištných dôvodov.
Druhý príklad sú príslušníci Jakuzy, ktorí si musia za trest prst odrezať rituálnym spôsobom...
Ďalší sú tí jedinci z Filipín, ktorí sa dobrovoľne nechávajú ukrižovať.
3. Buď si zopakuj semester, alebo prednášajúci je o ničom... ;)

P.S.:
To na ktorú vysokú školu chodíš ???
kopretinka
17.04.15,07:56
ja sa nečudujem,že to zdravotníctvo vyzerá tak,ako vyzerá
vicktor
17.04.15,11:20
Tak volakedy mi zubarka povedala, aby som daval velky pozor a nerozhryzol si lice zvnutra (po lokalnej anesteze) - ale je pravda, ze toto by bolo z neopatrnosti a nie umyselne.
Ale kusnut si do jazyka je nic oproti takemu harakiri.
tannenkau
17.04.15,14:29
ešte že si nepokračovallll :D
buchač
17.04.15,15:55
NEUŽITOČNÁ ...ba dokonca stupídna je otázka !
tannenkau
17.04.15,19:40
Záleží iba na sile presvedčenia