batorek
11.02.15,17:38
Dobrý deň.
Už som sa pýtala na túto otázku ale nie je mi to furt jasné, Pôvodna fa je 12/2014
a v januári som dostala opravnú fa, čiže dobropis na určitú časť tovaru. Nahrala som fa do B2 a tam mi rozdiel v DPH dalo do riadku 28 ako oprava zákl.dane.
No tam to nemôže byť lebo je mínusova tak som to nahrala do C2. DO výkazu DPH to nebude v tom riadku 28 to nevadí????. a s fakturou z decembra čobudem robiť to sa vyrovná keď C2 tam uvediem č. pôvodnej faktúry. V C2 bude aj kod opravy 2 lebo vtedy mi dáva ako dodatočný KVDPH. Veľmi som to asi rozpísala ale potrebujem to po lopate lebo som mala chybu v programe čo mi opravili programátori tak by som v tom chcela mať jasno. Ďíky batorek
.
fortunka
11.02.15,16:45
Dobropis sa uctuje v obdobi ked pride, ako by si ho zauctovala KEBY sa nepodaval KV? Rovnkao ho zauctuj aj teraz.
S decembrovou fakturou nebudes robit nic.
S januarovou fakturou urobis to ze to nahras ako dobropis a samozrejme nepojde to do B2, potiahne ti to do C2 aj s cislom povodnej faktury
Ziadne kody opravy nebudes nikam davat, ved nedavas dodatocne/opravne KV
batorek
11.02.15,18:43
Práve že mi to nedá do C2 to by som si musela nahrať tam bude zrejme tiež nejaká chyba v programe no skúsim to dík za info.
batorek
11.02.15,19:18
No nedarí sa mi to nahrala som fa ako klasický dobropis a dalo to do B2 a C2 nebolo nič len ke´d si to nahrám klasický a zostáva to potom aj B2.
fortunka
12.02.15,08:04
nerozumiem... co je to nahram si to klasicky a POTOM to zostava aj v B2? Kontaktuj ludi co maju na starosti SW. Ten dobropis bude zaradeny tak ako somti napisala. Inak nie. Ak nahras obycajnu fakturu nema to preco a zaco a ako ist do C2 a este aj do B2.