K.A.T.K.A
10.05.06,20:45
Prosím Vás o radu.
Ako postupovať pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia v nasledovnom prípade:
máme 1 zamestnanca od 4.4.2005, dovtedy bol na úrade práce (potrebujem nejaké potvrdenie iné okrem toho že tam bol evidovaný).
Aký tym tlačiva použiť?
Ďakujem
Melnick
10.05.06,19:07
Prosím Vás o radu.
Ako postupovať pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia v nasledovnom prípade:
máme 1 zamestnanca od 4.4.2005, dovtedy bol na úrade práce (potrebujem nejaké potvrdenie iné okrem toho že tam bol evidovaný).
Aký typ tlačiva použiť?
Ďakujem

K.a.T.K.A. toto si prečítaj celé.

http://www.porada.sk/showthread.php?p=239691#post239691


Ak príjmy zo zamestnania boli nižšie ako 43095
RZP robiť nemusí.
Vladimír Ozimý
11.05.06,08:11
no cital som asi neviem kolko dni na tuto temu prispevky takze takto:

ked pracoval zamestnanec 4 mesiace v minulom roku a potom bol nezamestnany vyziada si od byvaleho zamestnavatela potvrdenie o prijme a da si ziadost terajsiemu zamestnavatelovi na zuctovanie poistenia. Ak bol co i den v mesiaci zamestnany alebo bol szco tak prijem z dohod sa nerata do vypoctu pre odvod zdravotneho poistenia ak nebol tak sa to riadi ustanoveniami paragrafu 11 ods 2. Spravne. A kto vlastne nemusi vobec podat?

1 student a dochodca z prijmov mensim ako 1/2 uhrnu min. mzdy za rok
2. ........................neviem :)
Melnick
11.05.06,08:30
no cital som asi neviem kolko dni na tuto temu prispevky takze takto:

ked pracoval zamestnanec 4 mesiace v minulom roku a potom bol nezamestnany vyziada si od byvaleho zamestnavatela potvrdenie o prijme a da si ziadost terajsiemu zamestnavatelovi na zuctovanie poistenia. Ak bol co i den v mesiaci zamestnany alebo bol szco tak prijem z dohod sa nerata do vypoctu pre odvod zdravotneho poistenia ak nebol tak sa to riadi ustanoveniami paragrafu 11 ods 2. Spravne. A kto vlastne nemusi vobec podat?

1 student a dochodca z prijmov mensim ako 1/2 uhrnu min. mzdy za rok
2. ........................neviem :)
2. zamestnanec ,ak bol zames-com celý rok a v každom mesiaci a
v každom zamestnaní jeho započítateľný príjem zames-ca bol
najmenej vo výške 3x priem. mzdy- teraz 43095.-Sk

3. zamest-ec ak v každom zamestnaní jeho započítateľný príjem
zamest-ca bol najviac vo výške 3x priem. mzdy- 43905.-Sk
alušik
11.05.06,08:45
2. zamestnanec ,ak bol zames-com celý rok a v každom mesiaci a
v každom zamestnaní jeho započítateľný príjem zames-ca bol
najmenej vo výške 3x priem. mzdy- teraz 43095.-Sk


V tomto bode by som Majku doplnila. V takomto prípade nie je povinný podať ročné zúčtovanie, ale závisí od toho, či tie zamestnania boli za sebou, alebo súčasne. Pre neho je výhodné podať ročné zúčtovanie, lebo by mu v prípade, že by mal viacerých zamestnávateľov súčasne a v každom zamesntnaní by platil maximum, určite vznikol dosť vysoký preplatok na poistnom.;)
Vladimír Ozimý
12.05.06,05:03
no a este jedna otazka...chceme zamestnat nezamestnaneho ale na Dohodu...ako to bude u neho s platením do zdravotnej poistovne...Samozrejme sa tam nahlasi

1. ma sa nahlasit ako dobrovolne nezamestnany a platit 624 Sk?
2. ak neprekroci prijem vacsi ako 1/2 minim. mzdy za rok tak nemusi podat zuctovanie?
3. Ak prekroci musi doplatit rozdiel minimalne vsak do vysky odvodov z minimalnej mzdy?

Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem
mysimis
12.05.06,05:12
Chcela by som sa opýtať, ak bol zamestnanec celý rok zamestnaný u jedného zamestnávateľa, príjem neprekročí sumu 43095 ani v jednom mesiaci, ale bol od septembra do polovice novembra na pn musí si podať ročné zúčtovanie?
DanielaSL
12.05.06,05:19
Chcela by som sa opýtať, ak bol zamestnanec celý rok zamestnaný u jedného zamestnávateľa, príjem neprekročí sumu 43095 ani v jednom mesiaci, ale bol od septembra do polovice novembra na pn musí si podať ročné zúčtovanie?

Nemusí si podať.
AnitaMartinska
12.05.06,10:04
Ak som moj konkretny pripad prehliadla,ospravedlnujem sa .
Zamestnanec zarobil za cely rok u jedného zamestnavatela mesacne nad 43095,-Sk. U druheho zarobil 15000,-Sk mesacne v priebehu celeho roka.
Musi,alebo môze si robit RZ ZP? A aky typ tlaciva?
Dakujéééééém.
matafe
12.05.06,10:33
Ak som moj konkretny pripad prehliadla,ospravedlnujem sa .
Zamestnanec zarobil za cely rok u jedného zamestnavatela mesacne nad 43095,-Sk. U druheho zarobil 15000,-Sk mesacne v priebehu celeho roka.
Musi,alebo môze si robit RZ ZP? A aky typ tlaciva?
Dakujéééééém.

Áno, taký zamestnanec má povinnosť podať RZP, dokonca sa mu to vyplatí, bude mať preplatok.

Zamestnanec má na výber - podá si RZP sám, k tomu bude potrebovať od oboch zamestnávateľov doklad o príjme a predd. na ZP.
Alebo o RZP môže požiadať posledného zamestnávateľa, v tomto prípade ktorého-koľvek, samozrejme k žiadosti o vykonanie RZP priloží doklad o príjme a predd. na ZP od druhého zamestnávateľa.

Na RZP sa použije tlačivo typu S, s dvoma listami SA.
bezradná
12.05.06,10:34
Ak som moj konkretny pripad prehliadla,ospravedlnujem sa .
Zamestnanec zarobil za cely rok u jedného zamestnavatela mesacne nad 43095,-Sk. U druheho zarobil 15000,-Sk mesacne v priebehu celeho roka.
Musi,alebo môze si robit RZ ZP? A aky typ tlaciva?
Dakujéééééém.
Podľa mňa musí, použije typ S + prílohy SA od oboch zamestnávateľov.Ak u jedného zamestnávateľa zarábal stále nad 43095,- bolo mu strhávané z max. VZ ZP ale u druhého len z VZ 15000,-
Ak dobre rozmýšľam, vychádza mi, že všetko poistné od druhého zamestnávateľa mu vyjde do preplatku a môže si to žiadať späť.
Opravte ma ak sa mýlim.
Barbara
12.05.06,10:54
keď sa mi to podarilo, tak som sem prilepila zo stránky www.vszp.sk ako zvládnuť
RZP
tu je vše rozpísané aj s tabuľkami, kde je veľmi dobre vysvetlené kedy treba aké tlačivo a typ použiť.
takže je to

http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=241



sláva sa mi to podarilo
__________________
Nezakladaj NOVÚ TÉMU !!, najprv klikni sem www.porada.sk/search.php? netýka sa to nových otázok v DANEJ TÉME
AnitaMartinska
12.05.06,11:00
Matafe a Bezradna zhodli ste sa ,vrela vdaka.
danica
12.05.06,14:19
Ahojte, odporúčam veľmi dobrú stránku aj s príkladmi na RZZP www.novezdravotnictvo.sk, www.apollo.sk:)