bazil
12.02.15,03:34
Prosím o radu. Podnikateľ má živnosť - oprava elektriky a pod. Živnosť si otvoril kvôli tomu, aby dostal dotáciu z úradu práce, pričom sa zaviazal, že bude podnikať 2 roky. To aj splnil. Teraz uvažuje o založení s.r.o., chcel by živnosť ukončiť, napriek licenciám je pre neho s.r.o. výhodnejšia. Keďže má uzavreté viaceré zmluvy, overil si, či by to bol pre tieto firmy nejaký problém. Nebol - okrem jednej - že uzatvárajú zmluvy len so živnostníkmi. Chcem sa preto poradiť. Je možné, aby si podnikateľ nechal aj živnosť, aj s.r.o., tak aby o túto zmluvu neprišiel - aspoň načas, lebo ten príjem od nej nie je zanedbateľný. Nebude to nejaký konflikt záujmov? Ďakujem
juzek691
12.02.15,05:50
ano
jslancik
12.02.15,07:03
a to sa týka ktorej otázky? A pokiaľ si nebude navzájom fakturovať, tak aký problém tam vidiš?
bazil
12.02.15,07:16
Ďakujem za odpovede. Medzi sebou si fakturovať nebudú, len mi išlo či to nie je niekde "podchytené" v zákone, keďže bude tú istú činnosť vykonávať aj v s.r.o. aj na živnosť. Tak ste ma upokojili, ďakujem.
jslancik
12.02.15,07:19
len si ty počkaj na kvalifikovanejšie odpovede s konkrétnymi citáciami. Zatiaľ tu nemáš žiadnu kompetentnú odpoveď. Ja som iba poukázal na druhú stránku veci.