IleMaurice
12.02.15,06:24
V žiadnom prípade nemôžem teraz z pracovných dôvodov ísť na CPLDZ.
arizona
12.02.15,08:16
Kolko a ako dlho ho beries? Preco ti ho lekar predpisuje?
Anika61
12.02.15,08:54
Tym,ze ho postupne presanes uzivat....ale zrejme sa ti nedari....vyhladaj odbornu pomoc....necakaj....
Este by som doplnila
http://www.drogy-about.estranky.cz/clanky/opiaty-a-alkohol/tramal.html
Anika61
12.02.15,09:37
Vies na co ti bude praca,ked ti zlyhaju zivotne dolezite telesne funkcie z predavkovania-uz na nic...
Pozri tu...http://www.monikaplocova.cz/jak-se-zbavit-zavislosti
IleMaurice
13.02.15,11:41
Dobrý deň prajem. Beriem ho asi 3 roky . V poslednom čase mi fľaštička 96 ml stačila na 4-5 dní. Ja ho žiaľ kupujem. Teraz ho neberiem už 5 - ty deň, nie je to nič moc,ale musím to zvládnuť, lebo nechcem prísť o prácu. Teraz mám týždeň dovolenky. S pozdravom Vlado.
arizona
13.02.15,19:25
Sa cudujem, ze vobec dokazes pracovat.
Tri roky je dost dlha doba,niekedy je lepsie odvykat si postupne, znizovanim davok.
Ak ho beries na nejaku bolest, skus nahradit niecim inym, nenavykovym. Urcite ti lekar dokaze predpisat nieco ine na vymenu.
buchač
13.02.15,19:34
Tramal je solídne silný...ak už na ňom jeden fičí, tak to je na dlhšiu dobu liečenia.

V tom rebríčku by som ho posadil niekde dosť vysoko.
Od neho sa neda odvyknúť len tak...a generiká neexistujú.
IleMaurice
13.02.15,19:45
Musím to zvládnuť. Viem ,že je to svinstvo,možno budem prvý čo to sám zvládne. Nemám žiaľ inú možnosť.Držte mi palce.
buchač
13.02.15,20:05
Sám asi nezvládneš...
Gabhus
14.02.15,03:49
Palce Ti držíme, ale prečo Tramal tak dlho? Ja som ho brala pri onkologickej liečbe možno dva týždne a potom ho sami doktori vymenila za niečo iné s tým, že je to vlastne už prisilné, tak neviem prečo to Tebe nechali toľké roky. Ale drž sa a snaž sa tej závislosti zbaviť.
IleMaurice
14.02.15,04:03
Prečo tak dlho ? Mal som ťažkú prácu a ak som už začínal pociťovať bolesť pri práci,dal som si kvapky a mohol makať ďalej. Keď teraz nad tým rozmýšľam mal som sa na to hneď vykašľať. Potom si to už telo pýta samé.
evuš
14.02.15,05:02
Uff, lenže Tramal nelieči, iba potlačí bolesť a Ty sa staneš závislý... Píšeš, že si ho kupuješ, nie je iba na lekársky predpis ? Uživala som ho raz...ďakujem, už nikdy viac...vstávala som ráno ako nadrogovaná a ožratá dokopy.... Skús závislosť potlačiť a zvíťaziť nad ňou sám, držím päste, ale ak to nezvládneš, choď čo najskôr za odborníkom....telo vydrží dosť veľa, ale keď si povie STOP, nemusí to skončiť vôbec dobre....
Jarka 1
14.02.15,08:08
"IleMaurice Teraz ho neberiem už 5 - ty deň, nie je to nič moc,ale musím to zvládnuť, lebo nechcem prísť o prácu. Teraz mám týždeň dovolenky. "


Mne sa nezdá, že by si to písal v stave zúfalstva. Píšeš, že nie je to nič moc, ale nepíšeš, že by sa to nijako nedalo vydržať. Keď si vydržal 5 dní, tak silno držím palce, aby si to zvládol aj sám.
dana3
14.02.15,08:28
Ak si užíval tak vysokú dávku nebolo rozumné ju hneď celú vysadiť. Môžeš mať z toho rôzne problémy. S Tramalom treba opatrne. Najprv postupne znižovať dávku. Tiež som užívateľom tohto lieku, ale užívam ho v rozumnej dávke. Trošku inak ako je predpis, pretože mi pomáha sa vzchopiť aj pri depresii. Mne sa to občas darí ho vynechať úplne na čas, ale časom sa k nemu späť vrátim. A čo tak skúsiť to ambulantnou formou, že budeš dochádzať na skupiny?
IleMaurice
14.02.15,22:12
Ďakujem za radu. Ako nájdem skupinu.Nikto nevie ,že som v probléme a nechcem to o sebe rozširovať.Ďakujem za odpoveď. A najväčší problém, keď ho teraz neberiem je nespavosť.
IleMaurice
14.02.15,22:13
Ďakujem. Je málo takýchto ľudí, ako ste Vy. Vážim si to a hovorím to úprimne.
IleMaurice
14.02.15,22:25
Je iba na predpis ale "dá" sa aj kúpiť. Každý rok s TRAMALOM ma vyšiel asi toľko ako jedna parádna dovolenka.
Žanet
15.02.15,01:21
držím ti palce, aby si vymenil závislosť, ktorá ničí za závislosť, ktorá ti pomôže žiť v živote, ktorý nieje vždy iba slniečkový :-).... práve fičím na Elán Hodina pravdy, Ver tomu, že nie si v živote sám....
IleMaurice
15.02.15,01:58
Ďakujem,vážim si toho.
dana3
15.02.15,06:26
Skupinu nájdeš jednoducho - Ty potrebuješ pomoc - takže si ju vyhľadáš sám. Máš možnosti - psychiater, psychológ. A možno sa Ti to podarí aj samému, Keď si ho už zrušil a nemáš žiaden problém okrem poruchy spánku.
IleMaurice
15.02.15,17:43
Dobrý večer. Žiaden ako žiaden . Teraz som prišiel s 12-hodinovej náročnej šichty a " ledva žijem " čo sa mi predtým nikdy nestalo.To ale neznamená, že si dám teraz TRAMAL, Musím to zvládnuť. S pozdravom Vlado.
evuš
15.02.15,17:55
Sprav si teplý kúpeľ, vypi medovkový čaj a skús zaspať..
IleMaurice
15.02.15,20:14
Ďakujem za radu,ale medovku doma nemám,môžem to skúsiť zajtra.