taiko
12.02.15,07:07
Je obdobie viróz, chorôb, zapalov, chrípky. Ste si istí, že všetky antibiotika, ktoré sú nám predpisované nám aj pomáhajú. Nenarobia viac škody ako osohu? Čo na antibiotiká hovorí náš druhý mozog, ktorým je náš tráviaci systém ? Boli vám urobené testy aké a či vôbec nejaké antibiotika potrebujeme. Či v nádeji na rýchle uzdravenie bezhlavo veríme ošetrujúcemu lekárovi? Keď nám lekár predpisuje už štvrtú sadu antibiotík, je to v poriadku?
taiko
12.02.15,06:09
Tweety
12.02.15,06:27
Bohužiaľ je veľa takých pacientov, ktorí bez toho, aby lekár nepredpísal ATB z ordinácie neodídu. AK nepredpíše, hneď frflú, že je to nedobrý doktor.
Také nachladnutie, viróza, sa dá pekne vyliečiť aj bez nich, ATB nevyliečia len zaťažia organizmus. A potom sa treba doliečiť zo šarapaty, ktorú narobili.
taiko
12.02.15,06:31
Bohužiaľ je veľa takých pacientov, ktorí bez toho, aby lekár nepredpísal ATB z ordinácie neodídu. AK nepredpíše, hneď frflú, že je to nedobrý doktor.
Také nachladnutie, viróza, sa dá pekne vyliečiť aj bez nich, nevyliečia len zaťažia organizmus. A potom sa treba doliečiť z ATB.
No ved ale preco to robia? Vsak na virusove ochorenia su antibiotika neucinne.. Davaju sa ludia vobec testovat, ci sa v ich pripade jedna o virove, ci bakterialne ochorenie?
evuš
12.02.15,07:07
Tai, áno mnohí ľudia bažia za ATB...ja sa však ATB i lekárom vyhýbam ako čert krížu, avšak teraz mám bacila, ktorý mi spôsobil dlhodobú nádchu, kašel, zápal priedušiek...užívam bez prestávky 3 balenie ATB a ešte ma čakajú i štvrté, potom bude pauza a znovu vyšetrenie, či som ho úspešne zabila - zlatého stafylokoka / mrcha to je a nie zlatý:D:D;)/
Mám ATB, na ktoré je práve tento bacil citlivý, takže verím, že ho zdolám....
Užívam teraz i probiotiká, doplnky a vitamíny nielen prírodné, ale i navyše, aby to organizmus zvládol bez väčších problémlov ;)
Lekárka, ku ktorej chodím s deťmi je tiež proti ATB, najskôr robí CRP, výtery, prípadne nechá 2-3 dni iba deti doma oddychovať a až potom nasadí ATB, ak je to nevyhnutné.... Je to o prístupe lekára i pacienta
buchač
12.02.15,07:17
Spýtaj sa "Badateľa" alebo jednej osoby...vysvetlia Ti to "dokonale"...;)
taiko
12.02.15,07:19
Tai, áno mnohí ľudia bažia za ATB...ja sa však ATB i lekárom vyhýbam ako čert krížu, avšak teraz mám bacila, ktorý mi spôsobil dlhodobú nádchu, kašel, zápal priedušiek...užívam bez prestávky 3 balenie ATB a ešte ma čakajú i štvrté, potom bude pauza a znovu vyšetrenie, či som ho úspešne zabila - zlatého stafylokoka / mrcha to je a nie zlatý:D:D;)/
Mám ATB, na ktoré je práve tento bacil citlivý, takže verím, že ho zdolám....
Užívam teraz i probiotiká, doplnky a vitamíny nielen prírodné, ale i navyše, aby to organizmus zvládol bez väčších problémlov ;)
Lekárka, ku ktorej chodím s deťmi je tiež proti ATB, najskôr robí CRP, výtery, prípadne nechá 2-3 dni iba deti doma oddychovať a až potom nasadí ATB, ak je to nevyhnutné.... Je to o prístupe lekára i pacienta
No tak to mas potom stastie na lekara veru, ak robi tak ako pises. A to mas stale tie iste ATB?
evuš
12.02.15,07:22
Tai, prvé boli iné..2-4 balenie rovnaké, lebo vyšetrenim sa ukazalo, ze obsahujú látku, ktorá niči tohto stafylakoka...
Anika61
12.02.15,09:24
Moja obvodna viem,ze nasilu''nepredpisuje ATB-ale bola som svedkom,ze ludia si ich pytaju aj pri chripke...mne osobne povedala,nedam vam ATB,lebo vam dobabrem zaludok aj imunitu:-)
tom_i
13.02.15,13:50
Ja som tiež neni zástanca antibiotík len tak mirnix dirnix, ale nam sa to skoro vypomstilo. Dcera kašeľ 3 tyzdne v kuse vytery negativne, ziadna horucka sem tam soplik, ziadna horucka. Na moje naliehanie bola odoslana na RTG (doktorka ani na posluch nepocula nic zvláštne?) a nakoniec sme skoncili v nemocnici so zapalom pluc.