Šípková
12.02.15,11:40
Som výlučnou vlastníčkou domu, ktorý som nadobudla pred sobášom. Môj manžel sa ku mne nasťahoval, má tu trvalý pobyt. Chceme sa však rozviesť. Viem, že trvalý pobyt mu môžem zrušiť až po rozvode, ale nehnuteľnosť nemá právo užívať. Keď som ho nechcela pustiť dnu, zavolal políciu a samozrejme že sa nič nevyriešilo, musela som ho pustiť, lebo že tu má trvalý pobyt. Postupovala polícia správne? Ako zabrániť vstupu do môjho domu? Ďakujem
Xanti
12.02.15,11:07
No nedá sa to poriešiť ... tu je pekný článok http://zena.atlas.sk/muza-nemozete-len-tak-vyhodit-z-bytu/rodina/manzelstvo/812397.html
nepíšeš, či je mng. násilnícky .. potom by pomohlo predbežné opatrenie čítaj tu http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&MID=221&edllnkid=4448081&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=26667&pa=13347&isprintlink=print ale tiež to nie je riešenie dlhodobé lebo to sa dá len na 48 hodín ... https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_nasilie-v-rodine/ .

Ak sám neodíde neporadíš si s ním, môj názor.
Chobot
12.02.15,11:36
Podľa mňa nepostupovali správne, lebo trvalý pobyt nie je titulom oprávňujúcim užívanie nehnuteľnosti. Trvalý pobyt má len evidenčný charakter. To by mohol napr. prísť bývalý majiteľ nehnuteľnosti, ktorému by si zabudla zrušiť trvalý pobyt a domáhať sa vstupu do domu. Nemá to logiku.

Ale je to ešte tvoj manžel, tak polícia asi prihliada na túto skutočnosť. Ako píše xanti, nebude to také ľahké, aspoň do rozvodu nie.
Xanti
12.02.15,11:38
Alebo pred rozvodom, predbežným opatrením súdu (to je na dlhé lakte). Ako som sa dočítala v jednom z linkov , ktoré som pricapila zadávateľke.
fortunka
12.02.15,11:44
Podla mna to tiez nie je spravne, TP nemozem zrusit maloletemu napr... ON nie je maloelty, je manzel ale nie je vlastnik nehnutelnosti.. TO by som policajtom v provom rade povedala, ze manzel s ktorym si v rozvodovom konani, nie je vlastnikom nehnutelnosti a teda nema ziadne pravo na jeho uzivanie... najomnu zmluvu nemate. Nepacilo by sami pustat si cudzieho cloveka na zaklade TP do domu.
ivka70
12.02.15,11:59
Manzel nie je cudzi, je manzel. A ani maznelovi rovanko ako maloletemu diettu sa neda zrusit TP.

Toto poriesi len rozvod, dovtedy su prava oboch rovnake, kedze je manzelom majitela nehnutelnosti.
Šípková
13.02.15,07:39
Napadlo ma ešte, ale to nechcem nejak vymýšľať, že keby sa dom prepísal na plnoletého syna (nie je to jeho syn), tak on by mu trvalý pobyt zrušiť mohol. Ale to je len predpoklad, možno sa mýlim.
Chobot
13.02.15,07:42
To by sa dalo. Syn nemá povinnosť ponechať trvalý pobyt rodičom vo svojom dome.

Samozrejme, ak dobre vyhcádzaš so synom.
Jakubec
15.02.15,19:40
Zalozte si pravnicku osobu, ktorej budete vlastnikom a konatelom. Na nu prevedte nehnutelnost. Pravnicka osoba ako vylucnym majitel nehnutelnosti zrusi Vasmu manzelovi trvaly pobyt a zaroven manzel strati pravo uzivat nehnutelnost (pokial neuzavrie so spolocnostou najomnu zmluvu). Nevyhodou su naklady na zalozenie spolocnosti, minimalne dane, naklady na porozvodove zrusenie spolocnosti a Ficova dan zo straty.