fortunka
12.02.15,12:37
Prosím ako by ste postupovali v prípade, že dopravca spôsobí škodu (nízka suma), je o tom záznam od šoféra aj objednávateľa na CMR. Následne sa vystavila faktúra za škodu a zaslala sa dopravcovi (všetko sa riešilo telefonicky, nikto sa viac neozval). Nie som si istá či sa nasledujúci rok poslalo odsúhlasenie v roku 2013-2014 som likvidovala/naháňala a vymáhala veľké množstvo pohľadávok (cca 20 A4 faktúr, v sume poriadnej)... a momentálne sa nedostanem ku dokladom z 2012/2013 roku.
TENTO prípad sa udial a fa je vystavena v 10/2012.
V decembri som posielala odsuhlasenie/upomienky a vsetko,aby sa v pripade ze niekomu nieco chyba dalo vsetko pekne v decembri douctovat.. no ALE z tejto fimy mi zrazu zavolali, ze oni tu fa neeviduju, nedostali ju, nevedia o nicom... hmm.. nemozu to uznat a viac sa o tom nebudu bavit. Bola som dost v soku... lebo samozrejme vsetko sa to riesilo telefonicky hned ako sa to stalo a hned sa to posielalo, dokonca si aj poskodeny tovar bral sofer so sebou. Pamatam si to, pretoze system sme nemali urobeni na 0%/MIMO DPH, musela som to prestavovat.
No lenze, ked ot nechcu uznat, ich zmluvna doba (asi rok) na reklamaciu ubehla, odmietaju nam to zaplatit a teda mne v ucte trci jedna faktura. MOZEM JU PROSTE na zaklade emailu, ze to neuznavaju normalne stornovat? K 31.12.2014? Alebo im mam nafotit CMRky ked sa dostanem k papierom a poslat znovu aj fakturu aj list na uhradu?
PS: CMRky mali, dokonca nam kopiu posielali s fakturou a tam ta skoda je jasne zaznacena. Presne pocet ks poskodenych.