zuzana
11.05.06,07:17
Mám jednu otázočku po prečítaní blogu od p.Mihála.Ak som zamestnávateľ a moji zamestnanci majú príjmy nižšie ako 43095Sk, z toho mi vyplíva že nemusia požiadať o ročné zúčtovanie, ja im ho spravím?, alebo ja ako zamestnávateľ nemám vôbec žiadnu povinnosť voči zdravotnej poisťovni a vôbec nič do poisťovne neposielam?
TEMPO
11.05.06,05:38
Moja otázka je z pozície zamestnávateľa. Máme zamestnancov zam.na základe pracovnej zmluvy nie dohody, ktorí sú zároveň poberateľmi starobného dôchodku. 1. Musia si urobiť ročné zúčtovanie ak ich príjem mesačne nepresiahol 43095,- Sk? 2. Ak sú povinný ročné zúčtovanie vykonať, môže to na základe žiadosti vykonať zamestnávateľ? ak áno na akom tlačive?
zuzana
15.05.06,07:45
Mám jednu otázočku po prečítaní blogu od p.Mihála.Ak som zamestnávateľ a moji zamestnanci majú príjmy nižšie ako 43095Sk, z toho mi vyplíva že nemusia požiadať o ročné zúčtovanie, ja im ho spravím?, alebo ja ako zamestnávateľ nemám vôbec žiadnu povinnosť voči zdravotnej poisťovni a vôbec nič do poisťovne neposielam?

Poradí mi niekto??:mee:
Tweety
15.05.06,07:48
Mám jednu otázočku po prečítaní blogu od p.Mihála.Ak som zamestnávateľ a moji zamestnanci majú príjmy nižšie ako 43095Sk, z toho mi vyplíva že nemusia požiadať o ročné zúčtovanie, ja im ho spravím?, alebo ja ako zamestnávateľ nemám vôbec žiadnu povinnosť voči zdravotnej poisťovni a vôbec nič do poisťovne neposielam? No vyplýva, že nemusia,, ale ak chcú, tak môžu.:cool: