Daniuska
12.02.15,14:13
S manzelom zijeme spolu 5 rokov. Zistila som, ze ma niekolko dlhov, prevazne v telekomunikacnych splocnostiach, o ktorych som nemala tusenie, ze ich vobec ma. Sme v rozvodovom konani . Majetok spolocny nemame, kedze na byt, ktory sme kupovali, sice ako manzelia, sme mali obmedzene BSM, spisane u notara, cize byt som nakoniec kupovala len ja a som aj v katastri vedena ako jediny vlastnik nehnutelnosti. Trvaly pobyt mal manzel v nasom byte len cca mesiac, hned , ako som sa dozvedela o dlhoch, som mu ho zrusila, nakolko vobec neviem, kolko dlhov v realite este ma. Manzel nikde nepracoval, ci pracuje niekde teraz, to neviem, kedze nie sme v kontakte, on sa odstahoval z bytu. chcem sa spytat, co mi v realy hrozi, ak by po nom siel exekutor? Nakolko som za jeho dlhy zodpovedna, nakolko je realna moznost, ze ich bude exekutor vymahat odo mna, ci mi moze siahnut na nejaky majetok, kedze manzel uz s nami preukazatelne nezije, nema na nasej adrese trvaly pobyt a na sude je podana ziadost o rozvod...Ziadnu z jeho poziciek som nepodpisovala, o ziadnej som nevedela. Dakujem za rady.
Daniuska
12.02.15,15:01
Ci veris, ci neveris, kedze ja pracujem v zahranici a domov chodim na turnusy, naozaj som nevedela , ze manzel nabral pausaly od viacerych telekomunikacnych spolocnosti, faktury si nechaval posielat k matke, kde mal, v case nabratia pausalov trvaly pobyt, kedze byt som vzala na hypoteku este len v auguste min.roku, do vtedy sme nemali spolocny trvaly pobyt, zili sme len v prenajme. On vzal pausaly v januari min.roku, rok mu chodili vyzvy na zaplatenie, kedze neplatil, ale k jeho rodicom a matka mu to len preposielala k nam, ale, kedze ja nie som stale doma a kluce od schranky mal vlastne len on, nekontrolovala som postu. Listy samozrejme skryval, az kym som ich nenasla, vtedy som ho vyhodila a podala ziadost o rozvod a odhlasila som ho z trvaleho pobytu.
marjankaj
12.02.15,16:15
Veď píše bez diakritiky. Nech to dá do inzercie.:D
Daniuska
12.02.15,16:36
Tak nebudem zavadzat, ked nema dlhyyy, tak u nebudem robit reklamu :D
roho
13.02.15,07:07
Exekútor môže podľa exekučného poriadku postihnúť aj majetok patriaci do BSM, ak do začatia exekučného konania nedošlo k vyporiadaniu bezpodielového spoluvlastníctva dohodou alebo súdnym rozhodnutím.
Vychádzajúc z tvojho vyjadrenia nemáte spoločný majetok a preto exekútor ti nemôže nič zobrať.
Ak zmluvy podpisoval len manžel bez tvojho vedomia, len manžel je zaviazaný platiť, ty nie.