whooptydoo
12.02.15,15:00
Ahojte,

prosim Vas pekne, potrebujem vyriesit jeden problem.
mam vystavenu fakturu na 25,80 eur. Bola zaslana zakaznikova v CR prostrednictvom sluzby GLS, pricom jej uhrada bola v ceskych korunach. Ku dnu dorucenia bola tato suma 707,00 CZK. Chcem sa spytat, ako postupovat pri ocenovani ak bola platba pripisana od GLS az o 4 dni. Ak sa nemylim, mala by som to inak ocenit a zauctovat kurzovu stratu nie?
fortunka
12.02.15,15:27
Posielame takto, ale geisom, dopravca ma svoj kurz na prepocet, treba si vypytat ak ho nevie... ale nesedi to vzdy. Skusala som viac moznosti, aj vystavit fa v CZK, ale to nema vyznam a je v tom chaos, platba pride v EUR na ucet, cize das uhradu a rozdiel uctujem ako kurzovy rozdiel.
whooptydoo
12.02.15,16:32
Ahoj,

dakujem, ale ja vediem zvlast ucet v ceskych korunach a pripisuju sa mi platby na tento ucet v ceskych korunach. Ide mi o uctovanie. ak bolo kurierovi zaplatene 21/02/ a vtedy hodnota mojho balicka bola podla kurzu 707 eur, urcite nebude tato suma rovnaka aj 27.02. Podla mna by som mala sumu 707 ocenit kurzom ECB z 26.02. takto si platbu zauctovat za danu fakturu a vyuctovat bud kurzovy rozdiel alebo zisk..
len neviem ci si to dobre myslim :)
fortunka
13.02.15,06:31
uctuje sa to teda ako kazda ina operacia so zahranicnou menou, uhrada sa prepocitava platnym kurzom a teda vznikne tam kurzovy rozdiel.