Meja88
11.05.06,07:57
Ahoj,
poradi mi niekto s akciami kup bicykel a druhy je zdarma? Pripadne pri reklamnej akcii ten bicykel dame ako vyhru. Ako to mame vyskladnit? Nie je dobre to predat za korunu a takto to potom riesit z hladiska DPH a DzP?
mudroš
14.05.06,11:27
Samozrejme by bolo lepšie, ak by bola bvyhlásená akcia "Kúp si bicikel a druhý dostaneš za 1,- Sk"
Potom by to bolo bez problémov.
Ak je druhý zadarmo, tak sa obávam, že z hľadiska DPH je to plnenie za protihodnotu (bezodplatné) a DPH musíte odviesť z nákupnej ceny bicikla.

Z hľadiska účtovníctva by som ten druhý bicikel účtoval normálne na 504. (zvažoval som ešte, či nie na 548, lebo to sú ta možno náklady na reklamu, ale potom som sa priklonil k 504. Takto to zníži Vašu obcodnú maržu a zdalo sa mi to správnejšie).

Z hľadiska dane z príjmu sa obávam, že Vám to nebudú chcieť uznať ako náklady na reklamu.
Meja88
15.05.06,05:18
Dakujem,
asi to budeme davat za tu korunu. Sef je s tym zmiereny. Potom ide DPH z tej koruny a vyskladnim to normalne v nakupnej cene. Tym padom je 504 pre mna akoze naklad na reklamu a myslim si, ze by tu 504 mali uznat aj ako danovy naklad?