ildicia
13.02.15,09:03
Jeden mesiac odrobím 23 dní 9 nočných a druhý mesiac 19 dní 5 nočných a mám rozdiel medzi výplatami len 6 eur ako je to možné?Šéf mi arogatne odpovie, že ak budem robiť 30 dní a 15 dní bude to rovnaké.Ako je to vlastne s tarifnou mzdou?
Jana Motyčková
13.02.15,08:29
Ak máte dohodnuté mesačné odmeňovanie a nerovnomerne rozvrhnutú pracovnú dobu, potom dohodnutú mesačnú sumu dostanete, aj keď v mesiaci odrobíte 23 aj keď 19 dní - .ak nemáte nadčas, PN a pod. Rozdiel by ml byť iba v príplatku za ´prácu v noci - ten máte dostať podľa odpracovaných hodín v v noci v mesiaci.
Papierniková
13.02.15,08:31
tarifná mzda znamená rovnakú mzdu každý mesiac bez ohľadu na počet dní v mesiaci, líšiť by sa mala len na príplatkoch
ildicia
13.02.15,09:05
ďakujem za odpoveď ,robím cez agentúru takže nemám šancu sa dohodnúť na inom vyplácaní nakoľko si myslím že toto určite firme vyhovuje,vo firme pracuje cez agentúru cca 60 ľudí,nechcú brať za kmeňových,nemám nárok na rôzne odmeny,nechcú nám dávať priepustky,a dovolenky len keď oni dovolia,ak náhodou som pn 2 dni strhnú mi bonus na celý mesiac,aj keď robím celý mesiac normy ,neviem kam sme sa to dopracovali
ildicia
13.02.15,09:06
ďakujem za odpoveď
Papierniková
13.02.15,09:07
agentúra nebude riešiť mesačné zmeny ... dá každý mesiac rovnako, aby sa nemuseli zaťažovať ... je to pre nich pohodlnejšie