Martina Mikosová
13.02.15,13:26
Ahojte poraďaci ,potrebujem poradiť ..idem prvý krát robiť živnostníkovi neplatiteľ DPH -Daňové priznanie .Ako mám postupovať ked živnostník má slovenskú živnosť ,aj odvody (ZP) platí na Slovensku,Faktúry vystavuje Českej firme v Českých korunách .Mám to zaradiť ako nejaké zahraničné príjmy alebo to stačí dať iba do príjmov zo živnosti??? Výdavky bude mať paušálne .

A druhý problém mám tiež so živnosťou , Žena bola Január ,február na rodičovskej dovolenke ,potom dalšie dva mesiace na úrade práce . Od Mája má svoje DIČ čiže živnossť . Má nárok na celé nezdanitelné minimum 3803,33 alebo sa to kráti ??
mondes
13.02.15,13:01
1.Keďže má slovenskú živnosť, tak príjmy uvedieš v tabuľke č. 2 príjmy zo živnosti. Do druhého stlpca uvedieš 40% výdavky + zaplatené odvody.
Ale ho upozorni, že ak pracoval v ČR viac ako 183 dní, jeho príjem by mal podliehať zdaneniu v ČR. Nech sa poinformuje tam na príslušnom úrade.

2. NČZD sa berie vždy na celý rok, čiže si uplatňuje celú NČZD.
Martina Mikosová
13.02.15,13:15
Aha ,Ďakujem veľmi pekne , musím ho nato upozorniť :)
Martina Mikosová
25.02.15,10:09
A môžem sa ešte opýtať ked ten zárobok je v českých korunách ,akým kurzom to prerátavam ,, ku akému dňu,?? k tomu ,kedy robím danové priznanie alebo ku koncu roka 2014??
mondes
25.02.15,10:18
Môžte prerátať celý príjem priemerným ročným kurzom, ktorý je 27,536.
Martina Mikosová
25.02.15,10:22
Ďakujem ešte raz za radu :)