pilgrimdou
13.02.15,18:17
Dobrý deň,




čím ďalej viac si uvedomujem, že žijem vo fašistickom mafiánskom štáte, predsa by som len rád poprosil o prípadnú možnú odpoveď, či sa dá vyhnút zlodejským praktikám ako je táto. Všeobecná zdravotná, v ktorej už nie som evidovaný mnoho rokov, (kvôli neprofesionálnosti a arogancii pracovníčok vo zvolenskej filiálke pred 10 a viac rokmi), ma dnes láskavo uvedomila, že pri kontrole údajov v registri poistencov nemám v období január až august 2007 evidovaného platiteľa poistného. A aby som toto dal do 8 dní do poriadku.




Mám za to, že keď som sa pred nejakou dobou zaregistroval v poisťovni Dôvera, tak tento prechod bol podmienený vyplatením všetkých dlhov (pôvodnej poisťovni). Naviac, po roku 2004 som bol s menšími prestávkami skoro jedno desaťročie v zahraničí, aký bol môj údiv keď mi asi pred 4 rokmi zmizlo z účtu VÚB 195 eur, vraj exekúcia od VšZP za nedoplatené dlhy. Pritom som žiadnu dokumentáciu o prípade neobdržal. Ani predtým ani potom. Poslal som aj niekoľko sťažností (napr. aj na Dozor nad zdrav. starostl.) ale ako to už v "právnom" štáte nášho typu chodí, našinec sa môže úspešne sťažovať len u pána boha. Ak vôbec.




Priznám sa, že som z podobných praktík viac ako znechutený, zákon o platení poistného nezamestnaným a na Úrade práce neevidovaným človekom považujem za (nie jediné) svinstvo v tomto štáte, ktorý pracovať neumožní, núti do emigrácie ale pokoja ani potom nedá. A hoci celoživotný pacifista, mám niekedy chuť na patričnú a adekvátnu odpoveď mimo zaužívaných regúľ!




Za prípadné rady ako sa vyhnúť ďalším platbám pre parazitov vopred ďakujem.
misoft
13.02.15,17:21
" Naviac, po roku 2004 som bol s menšími prestávkami skoro jedno desaťročie v zahraničí,..." a bol si poistený v zahraničí? Oznámil si to poisťovni? Nie? Tak neplač, to bola tvoja povinnosť.
Hľadaj si papiere, aby si vedel dokladovať.
pilgrimdou
13.02.15,17:49
Trošku menej sarkazmu by som poprosil, ok? Žiadal som odpoveď a nie mentorské poučovanie! Všetky moje zamestnania boli riadne vydokladované a na rozdiel od mnohých v tomto štáte som to nie ja kto tu kradne a klame! Napriek tomu, že som prvé zamestnanie v cudzine zdokladoval podľa zákonných požiadaviek, ma poisťovňa nechala zaplatiť celý jeden rok. Ďakujem ale podobné rady si strč niekam!
misoft
13.02.15,19:02
Mám ich už zastrčené - za oknom.....