matkod7
13.02.15,19:07
Ahojte,

koncom minulého roka som začal podnikať ako SZČO v oblasti PC služieb. Mesačne faktúrujem 2,5 - 4 tisíc euro a nemám žiadne náklady. Potreboval by som sa s niekym poradiť ohľadom možných riešení daňovej optimalizácie (samozrejme v rámci zákona).

Viete mi niekoho odporučiť?


"Dobrý účtovník ti nepovie, aké veľké dane máš zaplatiť, ale spýta sa ťa aké by si platiť chcel" - neznámy autor
veronikasad
13.02.15,18:12
Si presvedčený, že autorom tohto citátu je "dobrý účtovník" ?
JankaO
13.02.15,18:37
Rozhodne si treba vybrať takého, čo sa nebude pýtať, aké dane by si chcel platiť, ale takého, čo ich vypočíta lege artis.
karakul
13.02.15,20:07
neviem, prečo majú niektorí ľudia na Slovensku pocit, že platiť dane je ako malomocenstvo.... to ako keď zamestnanec zarobím mesačne 2,5 až 4 tisíc € zaplatím výsostne pekné dane aj odvody... nechápem, prečo SZCO, ktorý má takéto príjmy a žiadne výdavky, nemohol tiež zaplatiť dane a odvody... - ak nie sú výdavky, všetko ostatné navyše je fikcia a podvod.
marjankaj
14.02.15,08:07
No mohol by som ti robiť účtovníctvo za 2000 € mesačne. To by ti stačilo? Polovičné dane a odvody?
karakul
14.02.15,08:30
...dobré, tak toto ma nenapadlo - pri tom množstve dokladov cena na optimalizáciu ako stvorená (predpokladám, že do tejto ceny by sa okrem odmeny za účtovníctvo zmestilo aj nejaké to daňové poradenstvo grátis ako bonus)
matkod7
07.04.15,22:15
Ahoj, ako som napisal v otazke - v ramci zakona. Priklad: cez pracovne dni sa stravujem v stravovacich zariadeniach za "svoje", az nedavno som sa dozvedel, ze si mozem kupit stravne listky a zapocitat ich do dani, zda sa ti to ako podvod? A tych veci je urcite viacej....