Fedor Knuth
13.02.15,19:24
Sme mlady par a snazime sa vyriesit otazku byvania. Nasli sme priestor za dobru cenu, nachadza sa vsak na znizenom prizemi. Okna su na urovni chodnika, svetelnost je v poriadku. Nema kupelnu, ani kurenie, pocas zaplav bol viackrat vytopeny, dokonca cez stenu. Elektrina, svietenie, plyn aj voda su v poriadku, v priestore sa nachadza komin spolocny pre cely dom. Ratame s vacsimi investiciami do rekonstrukcie, ale zaujima nas, na co by sme si mali davat zvyseny pozor - priestor je schatraly za 13 rokov. Pripadne ci existuju okolnosti, kvoli ktorym by priestor mohol byt absolutne nevyhodny, ani na atelier ci firmu. Dakujem!
----------------------
Ďakujem vám všetkým za názory. Dopĺňam zopár informácií :
Byt sa nachádza v centre mesta. Má 6 okien, 3 smerom do ulice a 3 smerom do vnútorného súkromného dvoru. V cene je parkovacie miesto vo dvore a skladový priestor.
Môžme to kľudne nazývať aj zvýšený suterén.
Komín je nefunkčný už roky a v bytovom dome sa nekúri cez komín. Čistiaci otvor je v centrálnej izbe, dlhú dobu nebol kontrolovaný.
O bezpečnosť sa neobávam, byt je na rušnej ulici priamo v centre.
V Londýne a iných veľkomestách je to bežný spôsob života, a chytá sa to aj na Slovensku - http://www.perform.sk/2-izbovy-byt-kozia-znizene-prizemie-okna-do-ulice-195345 - je to vlastne tento byt pred rekonštrukciou.
buchač
13.02.15,18:30
Moja rada ?

Podľa popísaného stavu by som nechcel ani zadarmo a nie ešte kúpiť.
Zdôvodňovať nemá zmysel a ani význam...

DOPLNENIE :
Predsa len dám tie moje dôvody...čiste z praxe mojej chalupy.

Okna su na urovni chodnika, svetelnost je v poriadku. Nema kupelnu, ani kurenie, pocas zaplav bol viackrat vytopeny, dokonca cez stenu. Elektrina, svietenie, plyn aj voda su v poriadku, v priestore sa nachadza komin spolocny pre cely dom. Ratame s vacsimi investiciami do rekonstrukcie, ale zaujima nas, na co by sme si mali davat zvyseny pozor - priestor je schatraly za 13 rokov.

1. Okná nejak momentálne nechám tak, moje sú tiež dosť nízko osadené.

2. Kúpeľňa sa dá dopasovať, v tom nevidím problém.

3. ten komín a k tomu ešte spoločný je už o niečom inom.
Ako je postavený, kde je čistiaci otvor ?
Akým palivom sa kúri v ostatných priestoroch ?

4. To schátranie v tak dlhej dobe (13 rokov) sa niekde musí prejaviť...v múroch samotných, v omietkách, možno aj v podlahe. Len samotné vyvetranie bude obnášať nie dni, ale týždne...a pri tých otvorených oknách smerom na ulicu sa zasa len a len ten bordel z ulice dostane do priestoru.
POZNÁMKA :
Moja chalupa bola neobývaná "len" dva roky a vetral som intenzívne niekoľko mesiacov...

5. To vytopenie ani nespomínam...viď bod 4.

6. Nespomínaš kúpnu cenu, no investície do obývateľného stavu budú asi v tej istej (ak nie viac) výške ako je obstarávacia.
lujza.j
13.02.15,18:35
NIKDY by som to nekúpila....bývala som roky na "vyvýšenom prízemí"na moju smolu zo strany kde som mala pod oknom strechu garáži...mohla som tam z okna si vyskočiť...vetranie iba ked doma a iba cez vetračku aj to so strachom....mám z toho nočnú moru ešte aj dnes....ak sa mi sníva ,že idem kupovať byt a je na prízemí......:eek:
misoft
13.02.15,19:12
Znížené prízemie? Okná na úrovni chodníka?
Ani náhodou! Ani nad tým nerozmýšľaj a hľadaj iné.....
A nie je to znížené prízemie, ale skôr zvýšený suterén.....
arizona
13.02.15,19:16
Podla opisu mi to pripada skor ako pivnica. Je to naozaj byt???
Radsej hladajte nieco ine. Do toho "bytu" co opisujes je skoda investovat
Liptáčik
13.02.15,19:20
Raz to budeš chcieť predať. Ostane to však v rovine - budeš chcieť... Kupca na to v budúcnosti na 99,5 % nenájdeš.
buchač
13.02.15,19:30
Doplnenie textu.
arizona
13.02.15,20:14
a preco pises komentar k mojmu prispevku? Ja nic nepredavam .-)
Liptáčik
13.02.15,22:21
Teraz chceš kúpiť, ale nebudeš chcieť tam ostať až do dôchodku. Alebo som zle rozumela? Ak áno, sory.
Ingrid Ondruskova
14.02.15,05:23
Plný súhlas....NEKUPOVAŤ...ani náhodou!!!
lujza.j
14.02.15,08:20
žiadne prízenie.....nikdy v žiadnom prípade.....bezpečnosť na nule....tí ludia ktorí v nich bývajú tam bývajú roky.....moji rodičia bývali na prvom poschodí a z balkona bráchovi ukradli bicykel ....
lujza.j
14.02.15,08:23
byt ktorý ja spomínam...som dostala pre x rokmi z roboty....som bola rada,že som ho vôbec predala....dalo sa na tú strehu garáži dostať...a kradnúť ludom z balkonom bicykle....aj mi raz tak zlodej stál pri okne...br...boh vie kolko krát ešte a neviem o tom....
Peggynka
14.02.15,08:24
Hehe,Lui...v PP ukradli z balkóna na treťom poschodí horský drahý bicykel a od poisťovne nedostali nič,lebo "páchateľ neprekonal prekážku" :eek: :eek:
lujza.j
14.02.15,08:39
poznala som blbca...vyzliezol na 6poschodie po balkoch...a vo výpovedi uviedol "normálne som vstúpil do bytu cez balkonové dvere":eek::Džena ho vymkla..
..urobil to na spajdrmena...:D..tiež asi by neprekonal prekážku....
marjankaj
14.02.15,11:03
No hlavne si dávaj pozor na hlavu.:cool:
Fedor Knuth
14.02.15,15:18
ďakujem za názor, do otázky som doplnil zopár faktorov, ktoré zohrávajú úlohu
Peggynka
14.02.15,15:59
A info o zmene účelu máte? Tu sa nebudete môcť ani prihlásiť na trvalý pobyt,či? A nerozumiem,že nemá kúpeľňu,ani kúrenie a link,ktorý si dal má...
buchač
14.02.15,16:06
Na základe doplňujúcich info je jasné, že si sa rozhodol/li ísť do kúpy.

To doplnenie by sa dalo rozmetať na všetky svetové strany...:

1. Centrum mesta nie je vždy výhodou.
2. Keďže sa nekúri komínom a nie je ani centrálne kúrenie, tak bude len to lokálne a tým pádom aj nákladnejšie.
3. Čo je bežné vo svete, ešte nemusí byť aj u nás...a s tým súvisí bod 4.
4. Bezpečná lokalita neexistuje...rozbiť hubu Ti môže niekto kľudne aj doma...;)
Peggynka
14.02.15,16:11
Elektrické kúrenie + vysoké stropy,záplavy,časté umývanie okien a v neposlednom rade pocit z priestoru;to prvé napadlo mňa.
buchač
14.02.15,16:16
Tie faktory síce zohrávajú rolu pre Teba...

Pre mňa a ostatných teda nie, lebo zbytočne si sa pýtal názor, keď si rozhodnutý.

ALE sú to TVOJE love...rob, čo uznáš za vhodné.
korela
14.02.15,18:20
Pocit je to najmenej. Bežne si ľudia stavali RD aj so suterénnym bytom. Je to pekne obývateľné. Nebude potrebovať v lete doma klímu. Bude mať stálu príjemnú rovnakú teplotu. V budúcnosti by to nemal byť problém min. na prenajatie (prevádzka). Ulica nie je hlučná.
Ale voda je obrovský problém. Nájde si cestu. Najhoršie obdobie pre BA sú májové dažde. Ak to bolo vytápané už viackrát, bude sa to iba opakovať. Nebrať, alebo mať všetko pripevnené min. 50 cm nad zemou, lôžko na nožičkách. Bez spodnej kych. linky, stačí pracovná plocha, a úložný priestor zavesený na stene. Nakoniec tam vôbec na podlahe nemusia byť drevené podlahy. Kto ich tam navrhol, nepremýšľal. Sú rôzne výborné náhrady, keby vytopilo. Technicky sa dá všetko vždy vyriešiť a aj esteticky.
Ak odkúpiť, tak jedine za veľmi výhodnú cenu.
Peggynka
14.02.15,19:01
Pocit? Známa si kúpila podkrovný byt a nezvládla to tam.
felix1
14.02.15,20:51
1) Ak ta o nezruinuje daj si urcite urobit na hygiene vzorky na rakovinotvorne plesne... (ziadna zlava nestoji za tu ,,zvyhodnenu cenu,,). Vies si predstavit vycitky svedomia ak ti ochorie dieta ?
2) Pocitaj pri predaji zo stratou 30az40% z rovnakej ceny, v rovnakom objekte ako bude na poschodi rovnakeho domu
3)Minialny zaujem pri predaji, nekonecne predavanie
4)Zvysene naklady na ohrev x % oproti poschodiu
5)Za tie iste peniaze mas podstatne lepsie moznosti o X alebo Xx km vzdiaenej nehnutelnosti ...
PotPalo
21.02.15,21:36
Tak je, dnes už aj pivnicu predávajú ako "byt".... to je doba
PotPalo
21.02.15,21:39
S oknami na úrovni frekventovaného chodníka môžeš na vetranie rovno zabudnúť. Špina a prach... Veď je to jasne pivnica, kto to predáva ako byt je teda riadny špekulant.
arizona
21.02.15,22:43
Kedze pises, ze byt bol viackrat vytopeny,urcite su mury nasiaknute vlhcinou. Tej sa tak lahko nezbavis! Nielenze ti budu vsetky vsetky veci smrdiet potuchlinou,ale mozete tam vazne ochoriet. Takze odporucam poriadne privonat k murom, dlazke,ale aj skrniam zozadu a pod. A zit bez kupelne? To kde sa pojdete okupat,ci osprchovat?