Lukas7745
13.02.15,19:54
Dobrý deň, potreboval by som poradiť ohľadom problému s WIFI. Na internáte máme WIFI, ktoré je nezabezpečené a problém je ten že pri pozerani videa alebo počúvani internetového radia sa mi zasekne respektive zamrzne notebook a zvuk tohto videa je pritom taky spomalený alebo tiež taky zaseknuty proste to huči trvá tak cca 1 minutu a potom to ďalej normálne funguje a pritom doma (kde je WIFI zabezpečené) sa mi nič také nestáva. A inač sa to na internate nikomu nestáva. Vedel by mi niekto poradiť v čom môže býť problém?
misoft
13.02.15,19:08
Free WiFi = riadna agregácia. Jednoducho, dáta "nestíhajú" sa tak rýchlo načítať do cache - NB síce prehráva, ale nedostane dáta, tak čaká a zhodou okolnosti s obrazom i zvukom zamrznutým v čase. Keď sa dočítajú dáta - pokračuje.
Doma si na WiFi sám, max. 2-3-4 zariadenia, na intráku môže byť na jeden AP pripojených i 50-100 ľudí - a to už nestíha - i tá wifina má svoje obmedzenia a prenosové rýchlosti.
Lukas7745
13.02.15,21:33
Dik za objasnenie ,ale ešte mam otázku ak sa to deje iba u mňa a u ostatných nie ,tak potom môže byť aj nejaky problém s notebookom alebo nie?
misoft
14.02.15,12:38
I to je možné.... Zisti si, aký WiFi adaptér máš v NB a skús aktualizáciu ovládačov zo stránky výrobcu NB.