mino.k
13.02.15,20:21
v minulom roku sme 4 osoby spolocne zalozili obcianske zdruzenie. Kedze situacia sa nejak zmenila, v nov. 2014 som z OZ odisla, resp. prestala som sa podielat na chode oz. Momentalne chcem dosielit, aby som bola ako osoba z OZ vyskrtnuta...je to mozne? Ak som jeden zo 4-och zakladatelov? Ak ano, ako postupovat?
dakujem za kazdu radu. Monika
upchpp
14.02.15,06:37
OZ zakladajú min. 3 osoby. na zakladajucej schodzi sa volia orgány občianskeho združenie : predseda, podpredseda, pokladník, revízor.... Ak chceš vystúpiť z OZ, treba dať písomnú žiadosť o vystúpenie a zvolať člen. schodzu a zvoliť nového člena do fukcie
Milan1979
14.02.15,20:09
Nic nie je jednoduchsie. Oznam Spravnej rade, alebo statutarovi, ze sa vzdavas clenstva a je to. Pozri si pripadne Stanovy, ako mate riesene vzdanie sa clenstva, ci tam nahodou este nie je vyzadovany nejaky ukon. Casto sa napriklad vzdanie sa clenstva viaze na pisomny ukon (co nie je uplne v poriadku - pravnicky pohlad - nikto nemoze byt nuteny na zdruzovanie sa... ak by si teoreticky nevedela, alebo nemohla pisat, tak by si mala velmi stazene vystupenie-to sa teraz ale teba netyka). To, ze si zakladatel o.z., nema v o.z. uz ziadnu rolu (max. tak symbolicku a prezentacnu). Na miesto zakladatela (logicky) nie je potrebne zvolit nikoho noveho a ani kvoli vzdaniu sa clenstva nie je potrebne zvolavat Valne zhromazdenie.