Marox
13.02.15,21:45
Dobrý deň,
exmanželka mi bráni v stretávaniu s deťmi "marí súdne rozhodnutie" preto som podal v auguste 2012 návrh na výkon rozhodnutia. Sudkyňa udelila exmanželke pokutu, bez konania. Exmanželka sa odvolala a krajský súd jej vyhovel, lebo okresný súd jej neumožnil vyjadriť sa k danej veci v súdnom konaní. Od tej doby okresný súd v danej veci ešte nekonal.

Exmanželka v roku 2014 požiadala o vysporiadanie BSM. V tom istom roku prebehlo konanie. Sudkyňa nám doporučila, aby sme si majetok rozdelili mimo súdne, nakoľko hodnota majetku nie je vysoká.

Exmanželku začala zastupovať advokátka, ktorá je manželkou predsedu okresného súdu. Vo februári vytýčili konanie, bol som chorý, tak to odročili na marec.

Návrh na výkon rozhodnutia aj BSM bolo pridelené jednej sudkyni.

Prečo na môj návrh podaný ešte v roku 2012 nevytýčila konanie a na exmanželkinu BSM podanú v roku 2014 našla priestor na vytýčenie TROCH konaní ???

S pozdravom
Marox
Mária27
14.02.15,12:36
Tak, tu ti moc predpisy nepomôžu. lebo sudcovia si robia čo chcú, nie sú za chyby (ani úmyselné) trestaní.

Sťažnosť na prieťahy v konaní sa posiela predsedovi súdu. Môžeš mu popísať aj všetko to, čo si napísal sem. Potom, čo krajský súd zrejme vrátil spis okresnému súdu na ďalšie konanie, mal by OS konať aspoň tak rýchlo, ako keď bol návrh podaný.

Upozorni však, že ide o záujmy maloletého dieťaťa a odvolaj sa najmä na občiansky súdny poriadok:

§ 75
(5) Ak súd rozhoduje o návrhu na nariadenie predbežného opatrenia podľa § 76 ods. 1 písm. b), rozhodne najneskôr do siedmich dní od doručenia návrhu, ktorý má náležitosti podľa odseku 2.

§ 76
(1) Predbežným opatrením môže súd nariadiť účastníkovi najmä, aby
b) odovzdal dieťa do starostlivosti druhého z rodičov alebo do starostlivosti toho, koho označí súd; alebo do striedavej osobnej starostlivosti,