Luweto
13.02.15,23:41
Zdravím poraďákov. Som živnostník. Od r. 2006. Okr. iného podnikám ako č. inv. dôchodca aj poľno. práce, búracie a zemné práce. Na svojom veľkom pozemku parkujem nákladné vozidlo, a traktor bager JCB. Rozmery parkovacej plochy 7m x 7m. teda 49 m štvorcových. Pozemok je hneď vedľa môjho rodinného domu a dvora. Pozemok je v mojom vlastnítstve.vedený ako záhrada.. Všetko je riadne uzavreté.Po otvorení brány vychádzam na miestnu komunikáciu, našej slepej ulice. Zo strany kde parkujem je voľný súkr. pozemok, asi š- 9 m, a potom sused. Na živnosti mám miesto podnikania totožné s adresou bydliska. Teraz po rokoch obec vyžaduje "doklady súvisiace s prevádzkovaním parkovacieho dvora pri Vašom rodinnom dome, ktorého ste vlastníkom". ! Musím to mať? navyplýva to zo živnosti?Prevádzkujem? vlastne ten dvor?, Som z toho úplne mimo, veď nepracujem len s čakanom, lopatou, rýľom atď. Ktoré tiež skladujem na svojom pozemku.Na našej ulici je 9 rodinných domov, deväť rodín s ktorými máme nadštandartné vzťahy. Takže o nejakom udavačovi chytrákovi, ktorému sa niečo nepáči, nič neviem. Ďakujem
buchač
14.02.15,07:17
command
14.02.15,13:56
Mylsim si ze sa pytal ci ho musi mat nie o co ide.
buchač
14.02.15,14:01
Luweto..Dnes 00:41
Teraz po rokoch obec vyžaduje NEJAKÉ potvrdenie o zmene využívania pozemku! Musím to mať?
===============================
Nejaké určite nie...také neexistuje.
Ja poznám iba KONKRÉTNE a tie zadávateľ nespomína...
===============================


1. Viď zákon http://www.zakonypreludi.sk/zz/2014-140

2. Ak obec niečo vyžaduje, tak predpokladám, že na úradnom lajstre bolo aj patričné zdôvodnenie.

3. Zvyšok neriešim.....
command
14.02.15,14:05
No vidis to je uz lepsia odpoved :D
viktorviktor
14.02.15,19:01
podľa mňa nemáš o čo žiadať u teba nejde o zmenu druhu pozemku

zak č. 220/2004 hovorí čo je poľnohospodárska pôda na ktorej dochádza k zmene druhu pozemku z poľnohospodárskej pôdy /poľnohospodárskou pôdou jeprodukčne potenciálna pôda evidovaná v katastri nehnuteľností1) (ďalej len „kataster“) ako orná pôda, chmeľnice, vinice, ovocné sady, záhrady a trvalé trávne porasty,/ na nepoľnohospodársku pôdu.


z. č. 140/2014 Z. z. hovorí čo je nepoľnohospodárska pôda

§ 2
Poľnohospodársky pozemok

(1) Ak odsek 2 neustanovuje inak, poľnohospodárskym pozemkom sa na účely tohto zákona rozumie poľnohospodárska pôda1) alebo pozemok zastavaný stavbou na poľnohospodárske účely do 24. júna 1991.

(2) Za poľnohospodársky pozemok sa podľa tohto zákona nepovažuje

a) záhrada,

b) pozemok v zastavanom území obce,2)

ale v HN radia
http://hnporadna.hnonline.sk/podnikanie-154/prevadzku-v-dome-treba-ohlasit-351254

Čo treba urobiť
Povedzme, že chcete podnikať vo svojom rodinnom dome v Trnave. "Dotyčná osoba musí ešte predtým požiadať stavebný úrad v Trnave o zmenu užívania stavby. Do 30 dní od právoplatnosti takého rozhodnutia ohlási zmenu na Mestskom úrade a v nasledujúcom zdaňovacom období, ktorým je budúci rok, musí u nás podať do konca januára daňové priznanie,“ zhrnula Želmíra Lackovičová z úseku správy daní a poplatkov Mestského úradu v Trnave.
V Trnave je ročná sadzba dane za štvorcový meter v rodinnom dome 0,232 eura. Ak slúži na podnikanie, zvyšuje sa už na 2,921 eura. Ide síce o tohtoročné sadzby, no mesto sa ich nechystá zmeniť. Pripravuje sa nové znenie všeobecne záväzného nariadenia o dani z nehnuteľností, v ktorom budú zadefinované lokality - priemyselné zóny, obchodné zóny, centrum. To však nebude mať vplyv na zmenu sadzieb dane z nehnuteľností. Sadzby nebudú meniť napríklad ani v Nitre.
Luweto
16.02.15,08:28
Ale ste mi dali. Ale je to moja chyba. .Ospravedlňujem sa. Teda , Oú ma "vyzýva k predloženiu dokladov súvisiacich s prevádzkovaním parkovacieho dvora pri rodinnom dome ktorého ste majiteľom".
Takže to NEJAKE mažem. Parkujem dva stroje na rozlohe 49 m2.