77mamina77
14.02.15,13:25
Chcem poprosit o radu, ako prenajimat casti nehnutelnosti. Som zamestnana na plny pracovny uvazok, som fyzicka osoba, čiže odvody a danove priznanie mi robi zamestnavatel) a chcem prenajimat izby v rodinnom dome (dlhodobe podnajmy) ako nepodnikatel...Dom som kupila na hypoteku na 30 rokov...potrebujem poradit ako je to s platenim dani..Kto mi ma urobit danove priznanie? zamestnavatel alebo ja sama? ....a ako postavit zmluvu? môžem zmluvu postavit, tak že tam dam iba vyšku najomneho a energie zvlašť? alebo musim uviest kolko chcem aj za energie priamo v zmluve? ak ich neuvediem, môžem si ich potom odpočitať z nakladov?...alebo sa viac oplati dat dom do obchodneho majetku?...budem vdačna za každu radu, lebo danovaci neporadia ani za svet...vraj to nie je v ich kompetencii...
Katy a R
14.02.15,13:10
veru nemusia radiť ;) ... ale všetko majú na stránke - kuk https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/dane/dan-z-prijmov
sama si musíš naštudovať, sama spravíš DP - a pozor aj na registračnú povinnosť!
a keď použiješ vyhľadávač - nájdeš aj tu na porade plno užitočných tém, kde je to prebraté zo všetkých strán :)
alebo ?? - si na to " najmeš lidi";)