korpet
14.02.15,14:25
Zriaďovateľ ruší školu, ktorej som riaditeľom a moje funkčné obdobie končí o 4 roky. Aké je moje pracovno-právne postavenie po zrušení školy. Ruší sa moje pracovné miesto výpoveďou? Mám nárok na odstupné?
misoft
14.02.15,13:51
Možno ma opravia, ale!
Podľa ZP http://www.szk.sk/files/legislativa/311_2001_Zz_v20150101.pdf - jedná sa o rušenie pracovného miesta, teda PP bude ukončený §63 ods.1, písm. a 1), prípadne písm.b. A v tom prípade už platí i §76 ods.1.
Môže ti ale ponúknuť iné pracovné zaradenie vo svojej pôsobnosti.
avalik
14.02.15,14:16
Záleží akú máš pracovnú zmluvu ... odvolaním z funkcie riaditeľa školy z dôvodu zrušenia školy (§ 3 ods. 7 písm. d) z. 596/2003) ešte tvoj pracovný pomer nezaniká (pokiaľ nemáš v zmluve uvedenú dobu určitú - do skončenia výkonu funkcie riaditeľa školy).

Zriaďovateľ ti môže ponúknuť iné miesto, na ktoré si kvalifikovaný a zdravotne spôsobilý.

Ak také nemá, môže ti dať výpoveď a máš nárok na odstupné - podmienky pozri §76 ZP.

PS: Riaditeľ školy neovláda Zákon o štátnej správe v školstve, Zákonník práce a Pracovný poriadok pre pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov škôl a školských zariadení???