Lenka Janásková
14.02.15,14:59
Dobrý deň, chcela by som poradiť. Mám ukončené bakalárske štúdium Sociálnej práce a magisterské štúdium Sociálnej pedagogiky. Pracovala som ako vychovávateľka v DSS, ale po príchode zo zahraničia mi bolo povedané, že si musím dorobiť ešte Špeciálnu pedagogiku, ak tam chcem pracovať. Zaujímala som sa aj o prácu vychovávateľky na ZŠ a v CVČ a taktiež mi povedali, že nie som na tú prácu akreditovaná. Je to pravda?

Teraz mám tri moźnosti štúdia a preto Vás žiadam o radu,ktorá z týchto možností je pre mňa najefektívnejšia aj po platovej stránke.

1. pomaturitné 2. ročné štúdium na strednej škole: učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo
2. štúdium špeciálnej pedagogiky pre vychovávateľov, 2 ročné štúdium pedagogická fakulta BA
3. pedagogické minimum, 2 ročne štúdium, pedagogická fakulta UMB

Chcem sa uplatniť ako vychovávateľka. A chcela by som sa spýtať či pri možnosti 2. a 3. sa budem môcť uplatniť aj v škôlkach, ale asi nie.
Ďakujem za odpovede. Pekný deň.
avalik
15.02.15,15:26
preštuduj:

437/2009 Z. z.Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov ... http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-437

plat záleží od kariérového stupňa do ktorého budeš zaradena - kariérové stupne pozri 317/2009 Z. z.Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov

zaradenie do platovej triedy pozri prílohu časť 17 ... 341/2004 Z. z.Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopĺňaní
alaya1
15.02.15,15:33
nepyta sa na plat, ale na dalsie studium !.
avalik
15.02.15,15:37
A co tak čítať celé? "Teraz mám tri moźnosti štúdia a preto Vás žiadam o radu,ktorá z týchto možností je pre mňa najefektívnejšia aj po platovej stránke." .... aj keby sa nepýtala, tak mám za to, že preštudovanie aj vecí okolo platu by zadávateľke a ostatným neuškodilo, takže rýpať choď niekde inde. ;)
alaya1
15.02.15,15:38
pri studiu Spec. PG by som sa zamerala na ucitelstvo, nakolko pri vychovavatelstve ucit nemozes, ale ak ukoncis ucitelstvo vychovavatelka byt mozes.
Ak mas ukoncene Mgr. socialna pedagogika nemyslim, ze ti to bude postacovat na ziskanie pedagogickej sposobilosti na pracu v skolstve..

S tvojimi dosiahnutymi stupnami vzdelania, by som odporucila vystudovat 5 rocne Mgr. studium specialna pedagogika -psychopedia- ucitelstvo a s tym mozes ucit od skolky az po strednu skolu.
alaya1
15.02.15,15:41
Myslim, ze zakon si precita kazdy sam, pytala konkretnu radu.!. A kazdy kto ti oponuje do teba rype? Nemyslis, ze je to uz paranoja, aspon voci mne?
avalik
15.02.15,16:05
V zadaní nepíše, že si už príslušné zákony a vyhlášky prečítala a má ich naštudované ... ak by tak bolo, nezadá takúto otázku ... a neodbočuj teraz o zákonoch, rýpla si si, že sa nepýta na plat - a to nie je pravda ... rovnaký koment by som napísala každému, kto by napísal to čo ty: "nepyta sa na plat, ale na ďalšie štúdium !." ... takže paranoju máš akurát ty ... linky na zákony budem dávať či sa ti to páči alebo nie, niekomu to možno pomôže ... a pri ich čítaní zistí, že má aj iné možnosti o ktorých doteraz nevedel a ani o nich nepočul zo zdrojov JPP.
alaya1
15.02.15,16:24
ok