bzuco79
11.05.06,09:12
Ahojte,
mam jednu otazocku: /spoločnosť je mesačným platcom DPH/
Zamestnanec bol na služobnej ceste v Rakúsku na služobnom aute, keďže tam bol týždeň tak tam aj tankoval. Priniesol mi bloky a neviem či si z nich môžem uplatniť DPH alebo nie - odberateľovi faktúrujeme bez DPH /riadok 8 daň. prizn. DPH/.
A ešte jedna otazka:
Služobná cesta sa uskutočnila v apríli /teda aj na blokoch je aprílový dátum/ ale vyúčtovanie služobnej cesty je v máji ---- aký dátum odpočtu mám použiť -------ten čo je na bloku alebo dátum vyúčtovania služobnej cesty?????
Milan Benka
11.05.06,07:30
Ahojte,
mam jednu otazocku: /spoločnosť je mesačným platcom DPH/
Zamestnanec bol na služobnej ceste v Rakúsku na služobnom aute, keďže tam bol týždeň tak tam aj tankoval. Priniesol mi bloky a neviem či si z nich môžem uplatniť DPH alebo nie - odberateľovi faktúrujeme bez DPH /riadok 8 daň. prizn. DPH/.
A ešte jedna otazka:
Služobná cesta sa uskutočnila v apríli /teda aj na blokoch je aprílový dátum/ ale vyúčtovanie služobnej cesty je v máji ---- aký dátum odpočtu mám použiť -------ten čo je na bloku alebo dátum vyúčtovania služobnej cesty?????

1. Ak tankoval v rakúsku a nie ste prihlásený ako plátca v Rakúsku, tak nemáte nárok na odpočet, ak sa jedná o významnú čiastku, tak môžete požiadať o vrátenie zaplatenej DPH v Rakúsku na tamojšom Daňovom úrade (Wiedeň) samozrejme na príslušnom tlačive a podľa ich podmienok pre vrátenie dane.

2. Akému odberateľovi a čo faktúrujete bez DPH ??????
bzuco79
11.05.06,07:34
poskytujeme im stavebné služby a registrovaný v Rakúsku nie sme a za tých pár PHM sa nám to asi ani neoplatí.
Tweety
11.05.06,07:50
Ahojte,
mam jednu otazocku: /spoločnosť je mesačným platcom DPH/
Zamestnanec bol na služobnej ceste v Rakúsku na služobnom aute, keďže tam bol týždeň tak tam aj tankoval. Priniesol mi bloky a neviem či si z nich môžem uplatniť DPH alebo nie - odberateľovi faktúrujeme bez DPH /riadok 8 daň. prizn. DPH/.
A ešte jedna otazka:
Služobná cesta sa uskutočnila v apríli /teda aj na blokoch je aprílový dátum/ ale vyúčtovanie služobnej cesty je v máji ---- aký dátum odpočtu mám použiť -------ten čo je na bloku alebo dátum vyúčtovania služobnej cesty?????
1. Aj dph je nákladom spoločnosti, ak nie ste registrovaný v zahraničí.
2. Na cesťáku bude dátum účtovného prípadu, dátum vyúčtovania služ. cesty, teda máj.:cool:
S.K.
16.05.06,09:40
V prípade, že chceme prefakturovať nakúpene PHM v zahraničí inej firme, budeme fakturovať s DPH , alebo bez?
Tweety
16.05.06,10:13
V prípade, že chceme prefakturovať nakúpene PHM v zahraničí inej firme, budeme fakturovať s DPH , alebo bez?
Ak firme na slovensku, tak s dph.:cool:
Jana Acsová
16.05.06,10:16
Ak firme na slovensku, tak s dph.:cool:Napr. rakúskou?
GABRIELA
16.05.06,11:18
Pokiaľ je prefaktúrovanie PHM vrámci nejakého poskytnutia služby,na základe objednávky , ja by som to faktúrovala so slovenskou DPH- keďže som platca DPH.
GABRIELA
16.05.06,11:21
Pri tejto príležitosti skúsim odtázku:

Je DPH z PHM nakúpeného v zahraničí daňovo uznaný náklad, alebo nie? Samozrejme uvažujem že je to nevýznamný a málo sa vykytujúci nákup v účtovnej jednotke.
Tweety
16.05.06,11:25
Pri tejto príležitosti skúsim odtázku:

Je DPH z PHM nakúpeného v zahraničí daňovo uznaný náklad, alebo nie? Samozrejme uvažujem že je to nevýznamný a málo sa vykytujúci nákup v účtovnej jednotke.
Je a účtujeme ho nákladu na spotrebu phm., 501AE.
Denda
16.05.06,11:29
Pri tejto príležitosti skúsim odtázku:

Je DPH z PHM nakúpeného v zahraničí daňovo uznaný náklad, alebo nie? Samozrejme uvažujem že je to nevýznamný a málo sa vykytujúci nákup v účtovnej jednotke.
Odpoveď aj v tomto linku:http://www.porada.sk/showthread.php?t=25222&highlight=DPH+da%F2ov%FD+v%FDdavok
montecristo
16.05.06,11:33
Napr. rakúskou?

Spoločnosť ktorá nakúpila phm v zahraničí a neuplatní si odpočet DPH podľa rakúskych predpisov, resp. nepodá žiadosť o vrátenie dane u rakúskych úradov, zaeviduje nákup phm podľa celkovej obstarávacej ceny, t.j. aj s DPH - DPH je súčasťou obstarávacej ceny. V prípade následnej refakturácie slovenskému odberateľovi sa refakturácie uskutoční podľa obstarávacej ceny (ktorá pozostáva aj z rakúskej DPH) + slovenská DPH.
Jana Acsová
16.05.06,11:37
Spoločnosť ktorá nakúpila phm v zahraničí a neuplatní si odpočet DPH podľa rakúskych predpisov, resp. nepodá žiadosť o vrátenie dane u rakúskych úradov, zaeviduje nákup phm podľa celkovej obstarávacej ceny, t.j. aj s DPH - DPH je súčasťou obstarávacej ceny. V prípade následnej refakturácie slovenskému odberateľovi sa refakturácie uskutoční podľa obstarávacej ceny (ktorá pozostáva aj z rakúskej DPH) + slovenská DPH.Aj takto sa dá na to pozerať. Ale zadávateľ otázky neuviedol presne o čo ide. Predpokladajme, že kúpil a spotreboval PHM v Rakúsku a túto spotrebu ďalej fakturuje (ako predaj PHM), dôvody neboli uvedené. Môžeme to považovať za kúpu a predaj PHM v tuzemsku? Podľa môjho názoru nie.