neviem26
15.02.15,12:09
Dobrý deň, mám otázku. Kto v žiadosti o RZD označí krížikom toto:
Vyhlasujem, že úhrn mojich zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území SR (§ 16 zákona) v zdaňovacom období, za ktoré podávam žiadosť, tvorí 90 % a viac zo všetkých príjmov, ktoré plynuli zo zdrojov na území SR a zo zdrojov v zahraničí.
Potrebujem to vysvetliť po slovensky, aby som to pochopila /polopatisticky/ v zákonníku som to už čítala, ale ja som obyčajný človek a nie právnik. Ďakujem
veronikasad
15.02.15,11:33
Mala si príjmy zo závislej činnosti (zo zamestnania) zo zahraničia ?
Katy a R
15.02.15,11:53
je predsa k tomu vysvetlivka ;) - takáto:


1) Vyhlásenie o*úhrne zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky vyplní len daňovník s*obmedzenou daňovou povinnosťou podľa § 2 písm. e) bodu 1 a*2 zákona a príslušného článku zmluvy o*zamedzení dvojitého zdanenia, ktorý si uplatňuje nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na manželku (manžela) alebo nezdaniteľnú časť základu dane, ktorou sú preukázateľne zaplatené príspevky na DDS alebo nárok *na daňový bonus.
neviem26
15.02.15,17:30
Takže táto veta sa týka ľudí ktorí pracujú mimo SVK?? Zakrížikujem to len v tom prípade keď budem pracovať v zahraničí a budem si chcieť uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na SVK..?? Ale ak robím na Slovensku tak sa ma táto veta netýka??? Dobre tomu rozumiem?? Asi tu vyzerám hlúpo, ale ja fakt niekedy potrebujem vysvetlenie ako pre debilka..
Katy a R
15.02.15,17:34
ak robíš iba na SK - tak si nevšímaš ... :)
neviem26
15.02.15,18:23
Dakujem pekne..:)