Difi
16.02.15,07:12
Dobrý deň, v r. 2014 spoločnosť mala zamestnankyňu na Dohodu o vykonaní práce s nepravidelným príjmom, ktorá od 29.01.2014 je invalidná dôch. (pokles schopn. vykon. zár.činnosť 50%). V r. 2014 januári nepracovala, ale vo februári a v marci mala pár dní, na ktoré bola prihlásená aj odhlásená v ZP a bola vykázaná v mesačnom výkaze bez zníženej sadzby poistného. Teraz ZP žiada, aby sme opravili výkazy a zaslali MV so zníženou sadzbou poistného. Neviete náhodou ako by som mala opraviť výkazy, lebo z Dohody nie sú odvody do ZP, a vlastne treba prihlásiť a odhlásiť zamestnankyňu, ktorá je zamestnaná na dohodu a poberá inv. dôch.? Ďakujem, prajem príjemný slnečný deň.
anika
16.02.15,06:39
keď bola už na invalidnom dôchodku, nemala byť prihlásená v ZP. opravíte to tak, že za február aj za marec odošlete výkazy s charakterom dávky:A, t. j. aditívna a vyplníte riadok s mínusovým znamienkom. čiže ak napr. ste zaplatili 12 Eur zamestnanec, 30 Eur zamestnávateľ, tak to vykážete: -12 Eur z-c. a -30 Eur zamestn..
výkaz bude zvlášť za každý mesiac.
v mzde sa jej to vráti ako oprava Zdrp. zamestnanec, mzd. zložka 9901.
my sme takto spätne opravovali zamestnankyňu, ktorej bol priznaný starobný dôchodok, tiež je u nás na dohodu.
Difi
16.02.15,07:47
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, áno žiadajú o zaslanie aditívnych MV. Problém vidím v tom, že mzda bola vyplatená v júni a neboli žiadne odvody odvádzané, len v MV bola zamestnankyňa uvedená vo februári: počet dni: 4, VZ: 0, v marci: počet dni: 5, VZ: 0, lebo bola prihlásená a odhlásená vo februári na dni: 13/14 a 27/28 v marci na dni: 13/14 a 26/27/28. Mám v aditív.MV vyplniť mínusovým znamienkom počet dni vo februári -4, a v marci -5? Treba aj Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch... opraviť ak áno ako? V aditív.MV uvediem len zamestnankyňu, alebo aj ostatných zam.? S pozdravom
anika
16.02.15,08:15
mínusové hodnoty by som dala za mesiac jún, kedže vtedy boli odvody odvedené, a tie dni vo februári a marci by som len stornovala cez Oznámenie zamestnávateľa, platnosť zmeny X, ale potom bude treba asi zaslať aj opravné MV za febr. a marec bez uvedenia zamestnankyne. Ale neviem, či je to tak správne, informovali ste sa aj na ZP?
Difi
16.02.15,08:43
Ešte raz veľmi pekne ďakujem.