perinbaba6228
16.02.15,10:22
Som registrovaná na ÚP od 8/2014, živnosť som ukončila v 8/2014, ale chcela by som znova podnikať v inom smere. Mám nárok na podnikateľský príspevok z ÚP? O starobný dôchodok požiadam v novembri 2015. Ďakujem za odpoveď.
Anik
16.02.15,09:41
najskôr môžeš začať podnikať až po roku.
Ak si ešte nemala dotáciu budeš môcť o ňu požiadať ak si už mala, dá sa požiadať najskôr po 8 rokoch.
požiadaš o riadny, alebo predčasný ? Ak o riadny nebol by problém ako predčasný nemohla by si pracovať.
Najlepšie a najistejšie v Tvojom prípade by sa bolo potrebné poradiť na UPSVaR
toto všetko čo som opísala - ten celý proces po schválenie resp. následné možné prijatie dotácie sa môže riadne pretiahnuť a tv tom čase už môžeš byť starobná dôchodkyňa - tam by som si už taká istá nebola.
neostar
19.02.15,09:07
Pred 2 rokmi som poziadal druhy krat po 5 rokoch o prispevok. Potreboval som investicu pre moj projekt. Presiel som cely proces, pol roka som bol nezamestnany, v decembri som cestoval 50 km kazdy tyzden 1x na kurz. Napisal som test bezchybne. Pripravil som nový podnikatelský plán. Nakoniec na obhajobe mi povedali, ze mi prispevok nedaju. Asi som nemal správne kontakty.... Takto to chodí v našom sociálnom štáte.
Anik
19.02.15,09:31
veď som Ti napísala, že o píspevok sa dá požiadať až po 8 rokoch
neostar
23.06.17,20:01
Tak to mali povedať hned na začiatku. Píše sa rok 2107 a sociálny stat fičí dalej, aj s danovou licenciou. neviem na čo čaká ústavný súd, aby to vagabundi sami zrušili....