Gilmorova
16.02.15,10:44
V prípade využívania MOSS-u treba začať v mesačných - súhrnnom, kontrolnom výkaze a daňovom priznaní k DPH - niečo vypĺňať inak (že to už napr. nezadávam tam mesačne, ale už len v tom priznaní pre MOSS štvrťročne)? Ide o slovenskú sro, ktorá predáva elektronické služby aj platcom aj neplatcom DPH, aj v SR aj do zahraničia. Ďakujem

Dopĺňam (konkretizujem) otázku:
Mám na mysli napr.: sumu za predaj elektronických služieb slovenským a EU nepodnikateľom (spotrebiteľom) som predtým zadávala do D2 v kontrolnom výkaze. Z toho ale spotrebitelia v členských štátoch EU - teraz pôjdu do MOSSu (teda hlavne kvôli zmene miestu dodania elektronickej služby), tak do KV do D2 ich už zadávať nebudem, alebo?
GaborM
17.02.15,13:13
DPH idúca do MOSS neovplyvňuje SR výkazy.
Gilmorova
17.02.15,19:16
Ďakujem za reakciu, ale asi som sa ja zle spýtala, nerozumiem odpovedi (doplnila, konkretizovala som otázku vyššie).
GaborM
18.02.15,06:43
Do D2. Z portálu finančnej správy

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/kontrolny-vykaz-dph

5. Platiteľ dane poskytuje internetové služby do členského štátu pre fyzické osoby (občanov). Kde uvedie tento údaj v kontrolnom výkaze?
(Doplnené: 20.02.2014)

Ak platiteľ poskytuje služby dodané elektronickými prostriedkami (§ 16 ods. 18 zákona o DPH) pre fyzické osoby, ktoré nie sú zdaniteľnými osobami s bydliskom v členskom štáte, potom miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 2 zákona o DPH, platiteľ nie je povinný v prospech týchto osôb vyhotoviť faktúru za dodanú službu a preto údaje o dodaní predmetnej služby uvedie do časti D. 2 kontrolného výkazu.
Gilmorova
23.02.15,15:10
Lenže v pokynoch a kade tade som čítala už aj to, (nakoniec mi to celé vyšlo tak) že to, čo chodilo do D2 čo boli EU spotrebitelia, teraz pôjdu do MOSSu a keď sa uvedú tam, tak do KV by sa už nemali. Nie som odborník, ale takto asi. A DPH za nich pôjde do toho špeci daňového priznania k DPH, za tuzemských spotrebiteľov v klasickom.