.lena.
11.05.06,11:11
Milí poraďáci, prosím Vás aké máte skúsenosti s preukazovaním splnenia podmienok oslobodenia od dane podľa §43? Dobre chápem ak podľa ods.5 b) mi bude stačiť (keď sme tovar prepravili my) pri preukazovaní dodací list potvdený odberateľom že tovar prevzal?
Ďakujem
kalkulka
11.05.06,09:22
Milí poraďáci, prosím Vás aké máte skúsenosti s preukazovaním splnenia podmienok oslobodenia od dane podľa §43? Dobre chápem ak podľa ods.5 b) mi bude stačiť (keď sme tovar prepravili my) pri preukazovaní dodací list potvdený odberateľom že tovar prevzal?
Ďakujem
My to poisťujeme ešte dokladom o preprave tovaru - potvrdenou CMR. Ale dá sa to preukazovať aj prípadným zaplatením zo strany odberateľa, ale toto fakt vtedy, keď by už prv spomínané doklady nestačili. Neviem si narýchlo spomenúť, ale bolo vydané usmernenie, kde bolo popísané čím sa preukazuje dodanie tovaru do členských štátov.
svetlanamaria
22.09.08,12:16
Prosím Vás aký doklad budem potrebovať pri ods. 5c/ (tovar si prepraví odberateľ) Ďakujem
Milan Benka
22.09.08,12:38
Prosím Vás aký doklad budem potrebovať pri ods. 5c/ (tovar si prepraví odberateľ) Ďakujem

Prehlásenie odberateľa, že tovar vyviezol mimo SR.
Costruo
22.09.08,12:47
Ak ste prepravcovia tovaru Vy, stačí potvrdenie na dodacom liste od odberateľa / uznala mi to ja daňová kontrola /