mravec38
16.02.15,13:28
Ked okresny sud mi napisal; ze sa nemozem proti tomu odvolat .

Sudim sa ohladom, ze okresny sud mna poskodil a chcem napravu respektive odskodne za to, co mi sud sposobil. Poslal som staznost na ministerstvo spravodlivosti a ministerstvo to postupilo na okresny sud co ma poskodil . Napisal mi okresny sud, ze v mojej staznosti neni pisane coho sa domaham proti comu to smeruje a nic s toho neni pravda a ze proti tomu sa nemozem odvolat. Ako sa mozem odvolat a v akom poradi na ake sudy a aby som vyuzil vsetky moznosti a mohol poslat staznost a navrh na moje oskodnenie?
avalik
16.02.15,12:32
nemozes sa odvolat voci odpovedi ktoru ti poslali

kde bola chyba ti napisali:
- nedal si tam coho sa domahas
- proti komu to smeruje

kedze mas problem pochopit odpoved z OS, bolo by asi vhodne na riesenie tvojho pripadu sa obratit na advokata
AmmiS
16.02.15,13:10
Odporúčam vám kvalifikované právne zastúpenie. Na podanie ústavnej sťažnosti, ak boli vaše základné práva alebo právo na spravodlivý proces (v zmysle ústavy SR alebo Dodatku k dohovoru o ochrane ľudských práv a slobôd podľa čl. 6) máte lehotu 2 mesiace od právoplatnosti posledného rozhodnutia vo veci (po využití všetkých opravných prostriedkov). Takto si vás budú len pohadzovať z jednej inštitúcie na druhú a nikto sa s vašim podaním vážne zaoberať nebude. Potrebujete to napísať tak, ako to zákon vyžaduje. Dovtedy sa tomu hovorí, že "nedôvodné sťažovanie sa"... A samozrejme, v prvom rade nechať si posúdiť advokátom, že skutočne došlo k porušeniu vašich práv, ako to ústava a dohovor má na mysli.
Chobot
16.02.15,13:17
Nezadávaj otázky duplicitne. Druhú tému som ti zmazal.
AmmiS
16.02.15,13:20
Skúste napísať, aké práva konkrétne boli porušené a akým rozhodnutím alebo postupom vás Okresný súd poškodil.
Mária27
16.02.15,15:01
Zodpovednosť štátu za škodu spôsobenú orgánmi verejnej moci pri výkone verejnej moci uprauje zákon č. 514/2003 Z.z.
Žalovať treba Slovenskú republiku v zastúpení Ministerstvom spravodlivosti SR.
Je to veľmi náročný proces, vyhrá ho mizivé percento osôb.

§ 3
Rozsah zodpovednosti
(1) Štát zodpovedá za podmienok ustanovených týmto zákonom za škodu, ktorá bola spôsobená orgánmi verejnej moci, okrem tretej časti toho zákona, pri výkone verejnej moci
a) nezákonným rozhodnutím,
b) nezákonným zatknutím, zadržaním alebo iným pozbavením osobnej slobody,
c) rozhodnutím o treste, o ochrannom opatrení alebo rozhodnutím o väzbe, alebo
d) nesprávnym úradným postupom.

§ 4
Orgán konajúci v mene štátu
(1) Vo veci náhrady škody, ktorá bola spôsobená orgánom verejnej moci podľa § 3 ods. 1, koná v mene štátu
a) Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky, ak
1. škoda vznikla v dôsledku rozhodnutia vydaného súdom alebo ak škoda bola spôsobená nesprávnym úradným postupom súdu, ...