18Alias1
17.02.15,07:27
Vyhram sud v zamene pozemku ak sused oproti ma cast mensieho pozemku na mojom dvore a sme oddeleny plotom kde konci moj pozemok?Chcem len pridelit cast z mojho pozemku aku protihodnotu ich pozemku kde sa im zvacsi ich zahrada?Ide oto ze ked oni chcu ist k svojmu pozemnku musia ist cez moj a ked chcem ist ja k mojmu pozemku idem cez ich,daval som aj im pisomnu vyzvu a odmietli to ze chu finacnu hotovost za ten kusok pozemnku co som neni ochotny dat respektive od nich kupit.Za odpoved vopred dakujem.
buchač
17.02.15,06:42
Veď kúp tú malú časť pozemku od suseda...
Svoju si nechaj.
Blbcovi nevysvetlíš...a na súde nepochodíš.

Nože daj tú smiešnu sumu, čo si zapýtal ..;)
Chobot
17.02.15,07:43
"Vyhram sud v zamene pozemku ......?" Tak na túto otázku ti nikto ani na porade ani mimo porady dopredu odpoveď nedá.

Dá sa na základe všetkých relevantných informácií iba predpokladať šanca na úspech v spore. Nám si ale dal tak málo informácií, že ani len tú šancu ti nevieme povedať.

Prilož aspon situačný nákres (ja si vôbec neviem predstaviť, ako sú tie parcely umiestnené a či vôbec je možné s nimi niečo robiť) alebo uveď obec a číslo parcely, nech to vidíme v katastrálnej mape.

Na zámenu pozemkov treba súhlas vlastníkov. Ak on nesúhlasí so zámenou, silno pochybujem, že nejaký súd mu to prikáže, pokiaľ tam nie je nejaký závažný dôvod na to.

Ak sused má záujem to predať a nie vymeniť, tak to od neho kúp. Lebo na súde môžeš nakonice dopadnúť tak, že ti sudca tiež odporučí to odkúpiť. A zbytočne vyhodíš peniaze za súdny spor.