ZuskaM.
17.02.15,07:58
Dobrý deň, robím prvý krát účtovnú závierku (jednoduché účtovníctvo) a nie je mi jasné, či mám niekde do Výkazu o majetku a záväzkoch uviesť majetok, ktorý sme nakúpili v minulom roku (napr. počítač, registračná pokladňa, tlačiareň) , ale neúčtovala som ho ako dlhodobý majetok, lebo cena každého bola pod 1700 €. Čiže pri obstaraní som ho účtovala do zásob resp. ako "drobný majetok" (t.j. možnosť predkontácie, ktorú mi ako prednastavenú ponúka Money S3) a nemám ho na sklade medzi zásobami, len na karte drobného majetku.
ekopo
17.02.15,07:05
uvedený majetok sa vo výkazoch JU osobitne neuvádza
ZuskaM.
17.02.15,07:23
Ďakujem pekne za odpoveď a ak môžem ešte mám v súvislosti s týmto typom majetku jednu otázku ..... Money S3 mi tam ponúka tú predkontáciu DROBNY MAJETOK a v bilancii aj vo výkaze príjmov a výdavkov mi to potom následne zaradí medzi Ostatné dňové výdavky, nie medzi výdavky na zásoby. Môže to tak byť (keď si to prípadne aj uvediem v nejakej internej smernici), alebo by to malo byť vo výdavkoch na zásoby?
ekopo
17.02.15,08:51
zjednodušene : čo je hmotné, ide do zásob, čo je nehmotné, ak má povahu služieb, tak ide do služieb, ostatné výdavky (kurzové rozdiely, odpisy, nehmotný majetok ktorého ocenenie je nižšie...) sú tiež nehmotné výdavky.....
a už som tu niekoľkokrát písal: neúčtuje softvér ale účtovník
ZuskaM.
17.02.15,12:08
chápem, že neúčtuje softvér ale ja, len som prepokladala, že keď je v softvéri niečo prednastavené ako štandardné nastavenie, tak to tak môže byť a nie že to budem musieť ručne preúčtovávať ... ake Ok, viem že v Postupoch je uvedené, že sa takýto majetok účtuje ako zásoby, tak to budem musieť nejako preúčtovať
petra:-)
17.02.15,12:14
Metodické usmernenie k vykazovaniu stavu zásob vo výkaze o majetku a záväzkoch
Isabel
15.03.15,14:25
V Money S3 môžeš cez Účtovníctvo - Predkontácia do danej predkontácie vojsť a opraviť daňový základ.
Ja som si tak tiež teraz opravila predkontáciu Drobný majetok tak, aby mala Daňový základ nie V DROBMAJ ale V ZASOBY.

V ZASOBY som si predtým vytvorila cez Účtovníctvo - Účtovné pohyby a ako Stĺpec v peňažnom denníku tam ponúka Výdaje za zásoby.

Vtedy mi správne všetko čo bolo nahodené s predkontáciou drobného majetku posúva do Zásob.

Tiež som predpokladala že to program sám upraví synchronizáciou konštánt ale bohužiaľ :(
ZuskaM.
18.03.15,13:53
Ďakujem, už som to opravila - ja som pri tých výdavkoch o ktoré išlo spatne zmenila predkontácie na V ZASOBY .... myslela som si, ze sa to neda lebo uz mi system vyhadzoval, ze bola spravena uzavierka, tak ze nemozem opravovat doklady z datumu pred uzavierkou, ale ked som pisala na techn. podporu tak mi povedali kde mozem tu uzavierku jednoducho zrusit a potom to uz slo opravit :)