variant
17.02.15,08:47
Dobrý deň praje. Zaujíma ma jedna otázka. Nedávno som čítal starší článok na internete

http://www.cas.sk/clanok/242415/koniec-papuciam-pokuty-vsak-budu-vyssie-a-odtahovky-zostanu.html

kde píšu, že mesto Bratislava plánuje že mestskýá polícia už nebude používať papuče ale na mieste (aspoň predpokladám) že dajú pokutu na čelné sklo vozidla. Zaujíma ma práve pozadie toho celého a to z hľadiska právneho. Na základe čoho môžu dať pokutu bez papuča? Existuje na to VZN mesta BA alebo priamo zákon to dovoľuje mestskej polícii? Lebo dajme tomu, dostanem pokutu na čelné sklo, čo by som mal zaplatiť (určite je to fotograficky zdokumentované políciou že stojím na nesprávnom mieste, že mi dajú bloček na čelné sklo) ALE môžem kludne povedať, že tam žiadny bloček nebol (možno že niekto zo srandy roztrhal, odhodil čo ja viem) a nezaplatím a ideme na súd...lebo kým boli papuče, bolo to jednoznačné, že kým pokutu nezaplatím, papuče nebudú odstránené. vie mi niekto s týmto pomôcť? zaujíma ma hlavne že aké je právne pozadie celej tejto problematiky... dakujem pekne
kopretinka
17.02.15,07:53
asi najlepšie ti odpovedia priamo pri zdroji-VZN mesta BA a mestská polícia
ivka70
17.02.15,07:54
Ja si myslim, ze ti to okrem toho listka za sklom pride aj domov postou.
variant
17.02.15,07:55
no dobre ale kde presne mám pisať a kde najdem VZN mesta BA?
kopretinka
17.02.15,08:01
to nemyslíš vážne? googel nepoznáš? to ja mám ísť miesto teba na mestskú políciu???
Chobot
17.02.15,08:07
Zatiaľ sa nič nedeje, papučová kultúra funguje ďalej. Podľa mňa to bol len nejaký nápad, ktorý sa neujal, vlastne ani vôbec nepresadil.
jslancik
17.02.15,08:28
1. článok z roku 2013
2. "mohol by byť"
3. absencia zdravého rozumu? brať čas.sk ako zdroj múdrosti je absurdné... Ešte skús topky a bleskovky, či aké sú to portály...

Na tvojom mieste by som pohľadal, či nie je niečo aktuálnejšie na túto tému. Aby som nevyzeral ako... Nabudúce sa spýtaj (alebo rovno tvrď), že hocikto môže v kamennej predajni vracať tovar do 2 týždov, lebo je taký zákon (aspoň podľa článku v topkách...
variant
17.02.15,08:43
hahaha, ty si ale mudry a príjemný človek...gratulujem.
variant
17.02.15,08:44
radšej to nekomentujem...prijemny den prajem.
Peggynka
17.02.15,08:59
Úvahy nájdeš aj u tohto blogera;mám taký pocit,že to riešil v unikátnom súdnom spore aj súd a potom sa menili zákony aj o mestskej polícii (je to pár rokov dozadu):
http://hirman.blog.sme.sk/c/223950/Ad-Blokovacie-zariadenia-papuce-ako-to-teda-je.html
variant
17.02.15,09:16
dakujem velmi pekne...vidite ostatni?aj takto sa da...
buchač
17.02.15,10:15
A. -....a Ty si na to dosť lenivý, aby si si realizoval aj sám ???
B. - Alebo hlúpy ???
C.- Možno aj dokopy...

Odpoveď C je správna...;)
variant
17.02.15,13:03
este raz gratulujem...kvoli takym ludom je nas svet taky aky je. redvas faxkalap.