cubanakova
17.02.15,09:41
Cez firmu sme ich vratili do spolocnosti,ktora nam dodava stravne listky. Bolo mi povedane, ze listky sa nedaju vymenit, ze mozu byt len dobropisovane. Peniaze teda prisli na ucet firmy a ja som prisiel o 5 listkov. Je to v poriadku? Ved na tie listky som mal podla zakonnika narok. Mozte mi poradit co s tym? Nemoze mi firma doobjednat tych 5 listkov v tomto roku ako nahradu za tie vratene? Dakujem za odpoved.
Tweety
17.02.15,08:45
AK ich firma vrátila, dodáv. zaslal zamestnáv. dobropis, zamestnávateľ má vrátiť sumu, ktorú si za ne zaplatila cez mzdu alebo v hotovosti.
Chobot
17.02.15,08:47
To boli lístky, ktoré si dostal ako zamestnanec?

Ak áno, tak si ich mal minúť do doby ich expirácie. Ak si tak neurobil, nemáš zákonný nárok na ich výmenu, či už firmou ktorá dodáva lístky alebo zamestnávateľom. Je to len tvoj problém, že si ich nepoužil.

Ak ti ich niekto vymení alebo dá nové, tak je to len jeho dobrá vôľa a tvoje šťastie. Ak ich firma vrátila a boli jej dobropisované, tak sa spýtaj vo firme, čo ďalej. Ak ti ich zobrali, mali by ti dať náhradu. Ak ti nechceli pomôcť, nemali ich brať vôbec.

Lístky treba minúť do konca doby ich platnosti.

"Ved na tie listky som mal podla zakonnika narok. " - však si ich aj dostal. To že si nevieš odsledovať dobu platnosti je už len a len tvoj problém.
jslancik
17.02.15,08:49
občas rozum zastane nad uvažovaním niektorých jedincov...
Tweety
17.02.15,08:50
myslím si, že ak firma mu umožnila vrátienie, mala by mu teda aj vrátiť peniaze, tak si prilepšila na úkor zamestnanca, myslím si, že je to nefér voči zamestnancom. Ak to nechcela vrátiť, potom ich od neho nemala zobrať späť
jslancik
17.02.15,08:54
veď ale nech sa pýta vo firme. vie, že im prišli peniaze za lístky (ako vie?), ale nespýta sa, kedy mu ich pošlú či dajú...
karakul
17.02.15,08:56
... ak si to zistil v januári 2015, že ti zostali stravné lístky platné do 31.12.2014 prečo to riešiš až teraz 18.2.2015 ?

Distribútori stravných lístkov ponúkajú v mesiaci január ešte možnosť vrátenia a dobropísania nepoužitých expirovaných stravých lístkov.
Tweety
17.02.15,08:56
jasné, radšej sa nás opýta ako zamestnávateľa, nelogické a možno sa aj pýtal, a odbili ho
Chobot
17.02.15,08:59
Áno, ale iba firmám, ktoré od nich odoberajú lístky. Ale nie od koncových užívateľov.
jslancik
17.02.15,09:03
ty si zadanie otázky vôbec nečítal, že?
Dáša_
17.02.15,09:12
a akú hodnotu má dostať zamestnanec? to čo zaplatil za lístok? alebo aj príspevok firmy? a nebude potom potrebné takýto príspevok na stravu zdaniť? Dobropisovali firme plnú sumu? A čo DPH? a čo poštovné na zaslatie tých 5 lístkov?
bea
17.02.15,09:25
Skús sa opýtať vo firme. U jedného môjho klienta sa stalo to isté, zamestnancovi ostali 2 lístky. Keď dostala firma peniaze od dodávateľa, tak zamestnancovi vrátila peniaze za nevyužité lístky. Možno by mu mali tých pár eur zdaniť :) ale to neriešim....
Chobot
17.02.15,09:48
Najjednoduchšie by bolo, keby to firma považovala za svoje lístky (akože prebytok z roku 2014) a vrátila to dodávateľovi lístkov. Zamestnancovi by mzdárka dala nové lístky. Stav v pokladni cenín by sa jej nezmenil.

Ale nie je to jej povinnosť riešiť staré lístky zamestnancov.
Dáša_
17.02.15,09:55
a ak mala mzdárka stravné lístky vypočítane úplne presne na rok? a v pokladni jej neostalo nič?