anka
11.05.06,10:37
Viem mi niekto prosim Vas pomoct? Je firma velkosklad s latkymi. Dovazaju ich z Madarska. Je potrebne na kazdy druh latky viest zvlast skladovu kartu. Je potrebne robit karty zvlast aj podla farby latky? A ako zaevidovat cenu, ak pri nakupe bude vzdy ina cena koli prepoctu kurzu? Som v tom uplny laik
kalkulka
11.05.06,09:05
Viem mi niekto prosim Vas pomoct? Je firma velkosklad s latkymi. Dovazaju ich z Madarska. Je potrebne na kazdy druh latky viest zvlast skladovu kartu. Je potrebne robit karty zvlast aj podla farby latky? A ako zaevidovat cenu, ak pri nakupe bude vzdy ina cena koli prepoctu kurzu? Som v tom uplny laik
Aspoň podľa jednotlivých druhov látky by sa mali viesť skladové karty. Ak je to ten istý tovar, tak každý podľa druhu na osobitnú skladovú kartu. S cenou by som si nerobila až také problémy. Je tam predpokladám iba pohyb
kurzu. Pre jednoduchší výdaj zo skladu by som si zvolila metódu priemerných cien, takže do nákladov by sa ti postupne dostávali látky v hodnote priemernej ceny jednotlivých látok vedených na osobitných kartách.
Lila
12.05.06,05:58
Ja len doplním, ide o metódu váženého priemeru.