meee
17.02.15,10:14
Zdravím,

dnes bola mojej známej udelená pokuta od mestských policajtov, s tým, že fajčila na zastávke. No nefajčila, ani nebola na zastávke, no pred tým ako vchádzala , keďže ich videla, zahasila cigaretu a dokonca aby sa nepovedalo zabalila ju do servitky, a došla ďalej zastavili sa pri nej, a povedali jej, že ste fajčili na zastavke, ona, že nie, a potom, že zahodili ste špak na zem, že to bude pokuta za znečisťovanie verejn. priestrastva...onna, že nie mám ho tu, a nakoniec jej vystavili ŠEK NA 30e pokutu za fajčenie na zastávke....wtf?

ako sa v takomto prípade brániť? kde úiplne bezdôvone 2ja muži "zákona" sa pustili do ženskej?vopred ďakujem
Tweety
17.02.15,09:17
Pokutu dostala za fajčenie na zastávke, resp. v jej okruhu. To je zakázané.
meee
17.02.15,09:18
áno, ale na zastávke nefajčila
lujza.j
17.02.15,09:18
Pozor maže zadanie...otazok......
Tweety
17.02.15,09:19
Nevykrikuj, dodržiavaj ETIKETU Porady.
bjuty smis
17.02.15,09:24
fajčenie je zakázané aj v okolí zástavky mhd
meee
17.02.15,09:24
nefajčila v takom okruhu, ktorý prepisuje zákon...preto to chcem riešiť :)
Tweety
17.02.15,09:26
v prvom rade to musí riešiť ona, nie ty, a ani my to tu nevyriešime
ivka70
17.02.15,09:30
Fajčenie sa povoľuje až štyri metre od zastávok MHD - podla zakona.

Ak pises, ze pred vchadzanim na zastavku, ked uvidela policajtov, ohorok zahasila, tak asi nebola vo vacsej vzdialenosti ako 4 metre.

Ak bola, mala sa branit, ze to bolo viac ako 4 metre.
Podla tvojho opisu to viac nebolo, pokutu dostala v zmysle zakona.
alaya1
17.02.15,09:30
Odporucim priatelke nefajcit a nebude riesit taketo pokuty.

Ak ma svedka, ze nefajcila, nech poda staznost na policajtov.
meee
17.02.15,09:33
bola si to teraz odmerat, a je to 5m od zastavky
meee
17.02.15,09:33
plus je moznost, zistujeme ci su tam kamery nejake, a podat staznost,
Chobot
17.02.15,09:34
Je to tvrdenie proti tvrdeniu. My nemáme kamerový záznam, aby sme posúdili, kto mal pravdu.

V priestoroch zastávky MHD a do 4 metrov od nich je zákaz fajčiť - viď zákon o ochrane nefajčiarov § 7 ods. 1:

(1) Zakazuje sa fajčiť
a) na verejných letiskách, 2a) v dráhových vozidlách verejnej osobnej dopravy, 2aa) vo vozidlách osobnej dopravy, 2ab) v priestoroch staníc a zastávok, v čakárňach, v prístreškoch a na zastávkach, na krytých nástupištiach a v uzavretých verejných priestoroch súvisiacich s touto dopravou určených pre cestujúcich, na otvorených nástupištiach do vzdialenosti štyri metre od vymedzenej plochy nástupíšť,

Ak ju videli fajčiť pri zastávke, alebo 4 metre od nej, tak jej mohli udeliť pokutu. Či bola oprávnená - nikto nevie. Nemá dôkaz, že nefajčila. Naopak, priznáva, že fajčila, len tvrdí, že nie na zastávke. Možno bola bližšie, ako 4 metre. Ona je sama a oni sú dvaja.

Nabudúce nech si zapáli na druhej strane cesty alebo v kaviarni.

Ani s tým špakom to nemusí byť pravda, ako to ona uvádza.
meee
17.02.15,09:38
no, presne odkrokovane 17 krokov od zastavky, cize neopravnene udelene pokuty,...nejde ani o tu pokutu, ale o ten princip, ze ani nevideli, lebo bola chrbtom, a nefajcila, este spacik dala do servitky a dali jej pokutu, ???...
Chobot
17.02.15,09:39
Stačí, že bola 3 metre od zastávky.
meee
17.02.15,09:39
:)
meee
17.02.15,09:40
sníva sa Ti?:)
meee
17.02.15,09:41
napisal si to pekne, ona ten spak ma este stale doma :D tak nic, zohnat svedka a ist vyslovene proti tomu, alebo kamerovy zaznam
Tweety
17.02.15,09:42
rob si srandu z králikov, nie z nás
Braňo
17.02.15,09:44
špak zahodila do koša, ktorý je súčasťou zastávky, čiže fajčila. hrať sa tu na metre je zbytočné.
meee
17.02.15,09:45
na to aby som si mohol z Vas robit srandu, tak nemam ani len najmensi dovod ....:P
Tweety
17.02.15,09:45
nezahodila, má ho v servítke ale ten meee si robí meee z nás
meee
17.02.15,09:54
nerobim si z Vas prdel, zabalila ho do servizky, nevyhodila ho do zaidneho kosa :))
Chobot
17.02.15,10:09
Vieš, kto chce psa biť, palicu si nájde. Oni asi musseli v ted deň splniť kvótu pokút a ona im prišla do rany. A bolo.

Kto má naozaj pravdu - boh vie.

Môže podať sťažnosť na nich u ich nadriadeného, ale vrana vrane oko nevykole.
buchač
17.02.15,10:09
To bude asi táto priateľka, už sa dali pravdepodobne zasa dokopy...;)

http://www.stormfax.com/dickens.htm

==============================================

Neblázni človeče s krokovaním. S mestskými si neporadíš, to je "iný level"...tzv.výpalníci mesta (obce). Nemáš šanc proste. Aj keby sa dotyčná priateľka odvolala, tak pôjde na komisiu a následne to bude slovo proti slovu a vyfasuje ešte vyššiu pokutu.

--------------------------------------------------------------------------------

Mne raz dali papučku, dôvodil som cukrovkou a inzulínom...furt si húdli to svoje. Keďže mi stúpal cukor a aj adrenalín, tak som radšej nechal tak, lebo inak riziko z mojej strany..."útok na verejného činiteľa"....
Ale ústa som si nezatvoril...s úškľabkom som ich poslal do teplej 3,14či...a to doslovne. Dačo síce ešte drmolili, ale to som už sedel v aute a štartoval...
jslancik
17.02.15,10:17
v probléme je veľa nejasností. Si vyber - či je to 5m alebo 17 krokov. 17 ženských krokov je cca 11m. Alebo je tvoja kamarátka liliput? Alebo to malo byť 17 stôp?
Nevieme, kde bola tá Zastávka. Často sa môžeme stretnúť s otvorenými nástupišťami pre viac autobusov, kde je iba jedna či viac krytých zastávok.
Ak ju nemohli vidieť policajti, tak ako mohla ona vidieť ich? Alebo už odkladala špak do servítky, a potom ich zazrela? don´t say...
Neviem, čo na to povedia fajčiari, ale nedokážem si predstaviť urgentné zahasenie cigarety a okamžité zabalenie do servítky. Čo ju típla do snehu, alebo o kandeláber?
ivka70
17.02.15,10:24
Tym padom ale prisla az na zastavku so spakom, cize fajcila.
jslancik
17.02.15,10:26
ivka70, nijak sa nezastávam tej "kamarátky", ale ako to môžeš tak explicitne povedať, že špak na zastávke = fajčenie? Ak ho mala v servítke, tak už nemohol byť "aktívny" a nebezpečný. Asi ako cigareta v krabičke, a to snáď nie je zakázané.
Braňo
17.02.15,11:29
17 krokov a 4 metre je dosť veľký rozdiel, normálny krok má 60-80 cm.
meee
17.02.15,14:43
súhlas jsnancik, nemozno hadzat vsetkych do jedneho vreca,
misoft
17.02.15,16:23
Trochu sa zamiešam. Pokiaľ fajčila a prichytili - potom OK. Ale ak neprichytili a len tvrdia - neplatiť - priestupkové konanie a tam MUSIA mestskí policajti predložiť dôkazy. Ak nemajú - tak zbohom a čau.
Lebo ak by sa toto začalo uplatňovať - tak i s cigaretami v krabičke vo vrecku by mohli klasifikovať ako fajčenie na zastávke....
meee
17.02.15,16:38
cigareta sa da zahasit aj v ruke :)) ale dakujem Vam za Vase rady, chcel som jej pomoct, nakolko ak by si bola vedoma nejakej velkej chyby, tak to neriesi, len ide o princip ....kamera na danom useku nie je, a svedkov mat/nemat, ak uz vyssie spominal buchac blud, slovo proti slovu a bue to este horsie, max. nejaka staznost na policajtov, pekny den chalani
misoft
17.02.15,16:57
Hmmmm.... mňa tiež "odchytili" :D - akože som odhodil nedopalok na zem. A hneď pokuta 50€! Ja im na to - tůdle jak tá nudle.... nič nezaplatím. Priestupkové konanie bolo po DVOCH mesiacoch a hneď zčerstva na mňa. A ja "A dôkaz máte? Kamerový záznam máte? (Kamery po meste sú)." - Reku nie lebo po mesiaci ich zmazali. Takže som im len povedal - nieto dôkazu, nemáte na mna nič. A skúste ešte niečo navyše - stretneme sa pre tým v talári.....
ivka70
17.02.15,17:01
Nuz, podla popisu ta kamaratka s tym fajcenim az take ciste svedomie nema, lebo ak fajcila cca 8 metrov od zastavky, nemusela predsa pritom, ked zbadala policajtov, ani zahasit cigaretu ani schovavat spak.
Ale tazko posudzovat, kedze mame vsetko len z jednej strany aj to nie ociteho svedka.
Ale suhlasim s misoftom, mala pravo odmietnut platit a ist na priestupkove a pockat si na dokazy.
bubkoch
17.02.15,18:30
ti nie je trapne tu pisat take rozpravky ?
a este trapnejsie je ze tym zenskym rozpravkam veris ... nepoznas zenske ? neuveritelne dokazu prekrutit skutocnost len aby sami pred sebou obhajili a ostravedlnili chyby a preslapy ... "dokonca aby sa nepovedalo zabalila ju do servitky," :D:D:D skoro som oplul monitor, to normalny clovek nevymysli :D
bubkoch
17.02.15,18:45
a to ta akoze mame obdivovat aky si KING ? si obycajny chudak, neschopny prijat zodpovednost za vlastne ciny ... preto to v tom bananistane vyzera tak ako vyzera, lebo kazdy rozmysla len nad tym ako vyebat so systemom ...
ci ako si predstavujes dokaz ? ze budu ulice plne policajtov s kamerami ? a potom budes bliakať cosi o ochrane sukromia, certifikovanosti kamery a ze nemaju povolenie ta natacat na ulici ?
v civilizovanom svete si nik nedovoli odhodit spak na chodnik, nie to aby sa este hadal pri prichyteni ze ci "mate dokaz" ... vsak ta VIDEL, aky dokaz chces ? z nazorov ako tvoj mi je na zvracanie
misoft
17.02.15,18:48
Neviem - čo ťa žerie - ale za pravdu sa bojuje! A v mojom prípade - žiadny špak odhodený nebol! Pretože som nehúlil. A za druhé - nielen policajti majú pravdu a občan sa musí aj brániť voči "výpalníkom".
Takže žiadny KING - len človek, ktorý sa bráni.
A za posledné - TY SI CHUDÁK! Ak nepoznáš súvislosti - tak tu NEPINDAJ chobotiny.
bjuty smis
18.02.15,06:09
lenže ona je dáma.....má 20 cm krôčky....
buchač
18.02.15,06:19
Dilino...šak mi káva zabehla ...

20 cm krôčky ???
Tak toto asi málokto pochopí... ;) :D :D :D
metal_stuff
18.02.15,09:05
Tym, ze vasa priatelka pokutu uhradila v blokovom konani, priestupok potvrdila a nemozno sa vo veci odvolat, obnovit konanie ani preskumat mimo odvolacieho konania. Pokial vasa priatelka bola presvedcena, ze nedoslo k priestupku, mala pokutu odmietnut a zacalo by sa priestupkove konanie.