Tibor Kecskeméti
17.02.15,12:09
Dnes som rozobral notebook koli vycisteniu ventilatora hucal , vycistil som ho. Pre rozobranie som ho oddelil od procesora porusil som vodivu pastu . poskladal som ho a zapol nabehlo spustenie windowsu slo asi 5s (naskocila tapeta windows). A potom pc zhasol poradte ako to opravit.
Chobot
17.02.15,11:44
Môže to byť, ale nemusí byť chyba v tom ventilátore.

Kúp si vodivú pastu (stojí to pár euro: http://www.alza.sk/alphacool-oem-thermal-compound-d84597.htm) a daj to medzi CPU a ventilátor.

Ak to aj potom bude robiť, tak je chyba niekde inde. Možno si odpojil káblik ventilátora a ten nechladí. Alebo iný káblik vnútri NB. Otvor ho a skontroluj všetky kábliky.
Tibor Kecskeméti
17.02.15,11:52
Ok ale neodpalil som tym procesor? skrutky na chladici som dotiahol uplne aby sa chladenie spojilo s procesorom co najviac bola tam pasta ale stvrdnuta stara pc ma 2 roky
Chobot
17.02.15,13:27
Určite nie. Keby odišiel procesor, tak by sa nič ani nerozbehlo. Procesor má ochranu pre takéto prípady - prehriatie, on sa vypne.

Ale to nebude tých chladením, ak sa chladič dotýka procesora, tak to chladenie pre bežný chod NB postačuje. Tam bude niečo iné.
misoft
17.02.15,17:30
Za takú krátku dobu (5s) sa CPU ani nestačí riadne zohriať (max. na 30-40°C) - takže sa tým istotne neodpáli. Okrem toho CPU a BIOS si to kontrolujú a v prípade potreby sa CPU (a aj PC) vypne.
Problém bude jedine v nedokonale zasunutých konektoroch vodičov.
sosak
17.02.15,18:01
Pasta je teplovodivá a je vyrobená z kovového prášku, obvykle striebra a tým pádom je vodivá aj elektricky. Preto treba dbať, aby sa nedostala v žiadnom prípade na kontakty CPU. Možno si pri rozoberaní a následnom poskladaní nepostrehol, že sa malý kúsok vydrolenej pasty dostal na kontakty, kde nemá byť. Doporučujem dokonale vyčistiť kontaktnú plochu CPU s chladičom od starej pasty, s kontrolou kontaktov a následným odstránením. Potom naniesť primerané množstvo novej pasty tak, aby po dosadnutí a zatiahnutí chladiča prebytočná pasta nevytiekla na kontakty CPU.
Tibor Kecskeméti
24.02.15,05:57
Vsetko ide. Boli zle zapojene kable