Martina046
17.02.15,15:32
čítala som, že sa môže zaúčtovať 428/341 do dalsieho účt. obdobia.. kde sa to potom uvadza v poznamkach?
petra:-)
17.02.15,21:08
Podľa toho, ktoré poznámky budete podávať. Ak nie ste mikroúčtovná jednotka, a podávate poznámky Úč POD 3-04, potom to uvediete v časti E. o použitých účtovných zásadách a účtovných metódach, písmeno f) (informácie oprave významných chýb minulých účtovných období účtovanej v bežnom účtovnom období s uvedením sumy vplyvu na nerozdelený zisk minulých rokov alebo na neuhradenú stratu minulých rokov; súčasne môže účtovná jednotka uviesť aj informácie o oprave nevýznamných chýb minulých účtovných období účtovanej v bežnom účtovnom období s uvedením sumy vplyvu na výsledok hospodárenia bežného účtovného obdobia)
Ak budete podávať poznámky ako mikroúčtovná jednotka Úč MÚJ 3-01, potom to uvediete v článku II. Informácie o prijatých postupoch bod 6 (Informácie o účtovaní významných opráv chýb minulých účtovných období v bežnom účtovnom období s uvedením vplyvu na nerozdelený zisk minulých rokov alebo neuhradenú stratu minulých rokov; súčasne sa môže uviesť aj účtovanie nevýznamných chýb minulých účtovných období v bežnom účtovnom období s uvedením vplyvu na výsledok hospodárenia bežného účtovného obdobia.)
Martina046
17.02.15,21:33
Dakujem velmi..viete mi poradit co napisat do stlpca druh opravy? Vyznamna alebo nevyznamna?
petra:-)
17.02.15,21:39
Záleží od sumy - či významne ovplyvní výsledok hospodárenia alebo je to z pohľadu celkových nákladov nevýznamná suma. Obvykle sa nevýznamnosť nákladu určuje ako max. 1% z celkových nákladov, ale záleží na tom, ako to máte v internom predpise.
Martina046
17.02.15,21:54
Este by som sa chcela opytat v ktorej casti sa uvadza danova licencia..neviem to najst nikde..dakujem
petra:-)
17.02.15,22:34
Uviedla by som to niekde v časti J - informácie o daniach z príjmov (Úč POD 3-04).
Martina046
02.03.15,20:01
prosím Vás, nie je niekde popísané kde sa to uvádza v poznámkach? stále sa s tým neviem pohnúť ďalej...:(