sevco333
17.02.15,14:51
V septembri minuleho roku som kupil auto v Partizanskom od istej zeny tvarila sa ako z rodinnych dovodov potrebuje predat auto. Ja som pod natlakom okolnosti ktore boli kupil toto auto namieste. Po prichode domov zacala svietit kontrolka motora ktora ma donutila na druhy den navstivit servis v ktorom mi bolo povedane ze je to doslova srot. Prehnite diery dovnutra zopar odchadzajucich dielov auta, ze bolo burane atd. Rozdol som sa preto auto vratit. Po dlhom dohadovani a nadavok od predavajuceho sa mi podarilo auto vratit len pod podmienkou ze mi malu cast penazi daju hned a ostatok do konca roka 2014. Spisala sa zmluva a cakal som. Auto predali par tyzdnou na to ako som ho vratil. Novy majitel snim nebol spokojny taktiez ale skusil sa ho zbavit s uvedenim vsetkych zavad za omnoho mensiu sumu. Ked sme sa nemohli najprv dohodnut o vrateni penazi podla informacii co som mal som podal trestne oznamenie na zenu co mi ho predala. Pravdaze odpoved nan mi prisla len rozpravka ktoru si vymysleli henty. Pri kupe auta bolo auto este pisane na majitela v Kosiciach pritom ho predavali v Partizanskom. Zmluvu mam zase s dalsim ktory bol akoze majitelom toho auta. Od vtedy obcas sledujem bazos.sk a stale predavaju dalsie auta a mne tvrdia ze penaize nemaju. Po novom roku som kontaktoval mediatorku s ktorou som dufal ze mi to pomoze vyriesit no ta tvrdi ze treba len cakat len nejako sa mi uz nechce cakat ked mi pride ze sa nic nedeje. Vyprsala im uz druha lehota na vratenie penazi ktoru sme mali ,,dohodnutu"". Dohodol som sa len ja zo sebou zrejme .... a za ten cely cas poslali len nejakych 200eur asi aby som bol akoze spokojny ze aspon volaco poslali. len sam uz neviem ako pokracovat. Ci skusat dalsie trestne oznamenie alebo ako. Len pri tom sa zase bojim ze to zase zostane nedostatocne presetrene... policajti v partizanskom si ani len neskontrolovali majitela auta ani nic... podla slov mediatorky je mozne ci spolu nehraju tu istu hru....
draik
17.02.15,14:04
Možností je viacero. Najjednoduchšia je tá, že ste kupovali od nevlastníka - tým pádom je kúpna zmluva neplatná a máte nárok na vrátenie plnenia. Ostatné závisí od toho, čo ste podpísali.
Pobavila veta, že ste kupovali pod nátlakom okolností - dostala Vás na neobvykle nízku cenu, ktorá zaslepila normálne uvažovanie?
Nezabúdajte, že čiarky majú svoj zmysel...hlavne v dlhých textoch.
sevco333
17.02.15,14:28
no nátlak okolností bol ten že išlo o kúpu môjho prvého auta, peniaze na auto boli zdedené po babke a rodičia sa do toho dosť starali že pokial sa im auto nebude lubiť tak mi nedajú peniaze. Po dlhom hladaní to bolo jediné auto ktoré sa im pozdávalo ... preto som bol rád najprv že konečne čosi. Pritom som mal ponuky aj od známeho zo servisu ale nebola to škodovka ako si dali podmienku oni.
Na tom som trval že zmluva je vlastne neplatná tak chcem vrátiť peniaze, pretože najprv bola podpísaná kúpno-predajná zmluva. Lenže stále tvrdili že peniaze nemajú. Potom pri vrátení sa spísala zmluva o odstúpení od kúpno-predajnej zmluvy a že zvyšnú sumu doplatia do konca roka lenže k tomu aj tak nedošlo.
buchač
17.02.15,14:42
Veru tak... tie čiarky,tie čiarky.
Až mi oči šejdrom idú z toho textu.
-----------------------------------------------
Tá veta ma ale okamžite tiež okamžite zaujala...;)

Pod nátlakom by som ani nesexoval...šak to je znásilnenie...:D
duves
17.02.15,14:58
Pod natlakom by som nekúpil ani nové auto, ojazdene od neznamej osoby ani za nič.
benca
13.03.15,19:49
Zdravim Vas, pravdepodobne som naletela tym istym podvodikom co aj vy, tiez som kupila auto z Partizanskeho od zeny a tiez to prebieha podobne ako u vas.
Som cerstvo registrovana a neda sa mi vas kontaktovat. Prosim kontaktujte ma sukromnou spravou.
misoft
14.03.15,12:46
Nechápačka! Nátlak okolností - to je čo za výraz?
Ani to, že si niečo kupoval prvýkrát ťa nezbavuje rozumu. Pod tlakom okolností bola skôr tá podvodníčka, pretože riskovala, či jej na báchorku niekto skočí........a skočil!
To aj v obchode kupuješ pod nátlakom okolností? Že sa nepozrieš, čo vlastne kupuješ? Nuž v tom prípade ťa neľutujem, ale ľutujem tvojich rodičov a nebohú babku...
benca
14.03.15,16:47
Teraz to iste navrhovali aj mne, ze mam prist tam, spiseme to u notara a kazdy mesiac mi posle 1€ lebo je v hmotnej nudzi a robi si z toho poriadnu srandu.
sevco333
16.03.15,05:09
odmieta mi to napísať správu vraj na to nemám práva. kontaktujte ma na mail simonsevcosevcik@gmail.com
vavaa
20.05.15,10:34
Dobry den syna asi podviedli ti isty co mam robit dalej kupil nedelu auto a nechcu mu dat velky technicak auto sme chceli vratit ale ze uz nemaju peniaze ,partizanske ozvite sa nam prosim lasock1@azet.sk
dmc
20.05.15,11:01
Predpokladam ze mate platnu kupnu zmluvu - na kupnej zmluve mate uvedeneho majitela v case predaja auta zapisaneho aj v technickom preukaze a mate aj spisanu dohodu o vrateni vozidla a aj penazi - opätovne z majitelom vozidla..Trestne oznamenie je podla mojho nazoru neucelne podavat, pretoze na trestnost cinu podvodu je potrebne preukazat umysel - "podviest" a ten nepreukazete. Ziaden natlak v konani ja osobne nevidim. Ludska naivita nieje natlak.

Kedze ste sa vlastne uz dohodli o vrateni plnenia a dohoda sa neplni - ide o obcianskopravne konanie a vam neostava nic ine ako obratit sa na sud.
dmc
20.05.15,11:05
Chapem to spravne tak ze syn zaplatil za vozidlo - bez toho aby sa vozidlo preevidovalo na neho na Dopravnom inspektorate a pri platbe si nezobral od nich ani technicky preukaz ? Má aspon platnú kupno-predajnú zmluvu ?
vavaa
20.05.15,18:12
Okrem auta nemame vobec nic iba prefoteny technicak ten co to predaval bola osoba ktora len predavala a majitel akoze ani nemal prihlasene auto na seba a tak ho predal.a teraz 4 dni nam nechce dat velky technicak,nevieme ako mame auto prihlasit.pozname ale majitela ktory ho mal preftym to auto a je stale pisany v technicaku.oni ti cigani nam to nechcu dat ten velky technicak.
benca
20.05.15,18:25
A nemáte ani kúpno-predajnú zmluvu? Ani malý technický? Ja som mu skusila zavolať akože mám záujem o to BMW a povedal že už nieje aktuálne, ale že pridáva inzerát na Opel Astru r.v 2001 že či nemám o to záujem.. Tak za tie Vaše peniaze už stihol kúpiť ďalší šrot.
dmc
20.05.15,19:28
Takze ste nekupili vozidlo od majitela ale od dalsej osoby ktora nieje uvedena v technicaku a nemate ani ziadnu kupno-predajnu zmluvu.


.....ja sa fakt neprestavam cudovat - to snad nieje pravda.


mozete dufat v jedine - ze majiel ktory je napisany v technicaku nenahlasi odcudzenie vozidla - v tom pripade ostanete bez auta aj bez penazi.
vavaa
20.05.15,20:04
S majitelom ktory mal predtym to auto sme v kontakte chcel by nam pomoct nakolko on im to auto predal len si ho ten cigan na seba neprihlasil ale vedeny je na technickom ten co sme s nim v kontakte mame len prefoteny technicky zmluvu mame ale to je nic 4 dni vyvolaval za technicky velky ze posle nam ak mu dame 100 eur este a nic chcel to na dobierku ale nic by tam nebolo ten majitel technicaku uz to odhlasil ale ten cigan si to neprihlasil na seba bez penazi to hej ale aj bez auta nakolko si ho nemozme prihlasit nevieme co robit fakt my sme auto chceli vratit v ted den ale povedali ze uz nema peniaze
buchač
20.05.15,20:27
Jáááj, chas dilino gádžo...

Na kerú mariu ste sa dali do obchodu s degešmi ???

Teraz ani plač, ani škrípanie zubov nepomôže...dokonca ani Tv Žaluzia alebo Tv GrC...

Proste máš smolu...ale to už raz tak býva pri tých výhodných kúpach.

Holt...bolo by dobré poslať viac degešov na Západné Slovensko, aby ste sa naučili, že ako vedia odrbávať....;) :D :D :D
vavaa
21.05.15,04:30
Predaval to biely clovek takzvany kon ale este to neskoncilo boj sa prave len zacne
dmc
21.05.15,04:55
no...teoreticky.....ak by posledny majitel v technicaku oznamil jeho stratu a poziadla o vydanie noveho na odbore dopravy - a potom by ste si mohli prihlasit vozidlo na seba aj bez "tmaveho obcana" -
vavaa
21.05.15,10:49
Len je v tevhnicaku ale to bolo odhlasene na toho tmaveho ale tmavy si to neprihlasil
kyjko
22.05.15,12:31
sevco nehnevaj sa ale co mozes cakat ked takto kupujes auto cez zensku ktoru ani nepoznas
juraj.be
23.05.15,18:50
to je divne, ze policajti neurobili nic... porad sa s pravnikom ako dalej pokracovat...ak z toho nic, tak rucne strucne aj s nejakymi chlapcami
kajka377
24.05.15,17:17
nechapem ludi, ako mozu takto okradat inych.... trestne oznamenie nepomohlo? Aj ked som si vsimla aj v inych diskusiach, ze policajti maju tieto podvody dost na haku
bulina
27.05.15,08:17
Nestíham sa čudovať. Tak za prvé, kúpite auto od niekoho koho nepoznáte, nedáte si ho prezrieť mechanikom ani nemáte potrebné zmluvy a doklady...sen
mirma
28.05.15,11:01
preto nekupovať keď nevieš od koho, vždy máš lepšiu volbu bazár... Papiere musíš mať v poriadku, pokial ťa odrbú a nemáš nič zmluvne podchytené tak nič no, smola...
mirma
28.05.15,11:05
ak nemá zmluvu tak urobil chybu, treba sa spojiť s právnikom, presne kôli takýmto problémom vždy vyberám auto z bazáru a platím až po podpise zmluvy a odovzdaní dokladov...
dmc
29.05.15,06:31
Nikdy si nekupujem vozidlo z bazaru pretoze je to cista loteria bez zaruky (vid AAA podobne "oje.....) vzdy kupujem od 1 majitela - kupene v SR po dokladnej prehliadke, servise a kontrole vsetkych dokladov a udajov a platim vzdy az po prepise na DI a NIKDY nemam problem. (Mozno preto ze rozmyslam hlavou a nie ostatnymi castami tela)
lujza.j
29.05.15,06:41
dmc....tak..tak,momentalne cakam kym si kupi predavajuci nove...a mozem vymenit decku vóz:)len uz by to mohlo byt....bola som nedavno z nudy pobliz znackoveho bazaru:Dtak som isla kuku....no konec japonec....
dmc
29.05.15,06:45
z cechov 3 ks som presedlal na "japan" a mam uz tretieho japonca (teraz noveho) a pri nich zatial aj zostanem.
lujza.j
29.05.15,06:58
dmc...my stale nissan pozitivny...myslim,ze od roku 99..Uz ich bolo xy kusov....aj by som skocila do ineho japonca toyota,honda...ale mechanika mam od nissanu a fakt dobreho...keby som nesla do dochodku asi by som si Juka...kupila....
spajder
29.05.15,20:27
ale prosim ta to vypatlanym nevysvetlis normalne sa mi rozum zastavuje
spajder
29.05.15,20:28
ponaucenie pre vas. nekupovat auta od barkoho..
misoft
30.05.15,08:26
Sen? Kupovanie mačky vo vreci.....
mirma
31.05.15,10:25
však to, veď v bazáre ti vystavia papiere ak si nie schopný si pripraviť zmluvu, a máš všetko v pohode vybavené...
Boris.H
13.08.17,06:15
Sevsco333 .ta pani z partizanskeho je znama firma .
Boris.H
13.08.17,06:17
Zrejme by bolo vhodne na nu podat hromadne oznamenie
kopretinka
13.08.17,06:22
myslíš si,že čakal 2,5 roka na tvoj komentár??
Natalia1992
13.08.17,14:22
Ta podvodnicka s partizanskeho sa vola Monika lakatosova
fiona4
19.03.18,17:55
tak sa pridavam do klubu oklamanych i vydieranych.predali sme auto.v inzerate boli popravde vypisane vsetky opravy aj chyby.predali sme ho za par sto eur, no aj tak tato haved spinava este od nas vydrankala 100€-mali nas totiz v hrsti .Neposlali splnomocnenie,tak,ako slubili....nuz.kazdy sa uci na vlastnych chybach. ako bonus pridavam pridavam tel.cisla na tychto podvodnikov olasackych, mozno niekomu pomozu: 0918104634 a 0944925443 ps auto este ani nebolo prepisane a uz bolo v inzerate za trojnasobok ceny...
kopretinka
22.03.18,09:14
meškáš 3 roky :eek: :D
bettylou
22.03.18,13:41
aj iní sa môžu dostať do podobnej situácie, sa čudujem, Kopretinka,že ste to za tie roky ešte nepochopili