Niak
17.02.15,23:01
Skoro každý deň je smutná, často má modriny a neraz sa stalo že mala aj väčšie úrazy. Jej otec ju každý deň ponižuje pritom je to dievča ktoré sa nefláka celkom dobre sa učí na gymnáziu a doma pomáha a zastáva funkciu mamy ktorá pracuje mimo Slovensko. V rodine nemá žiadnu podporu. Nik sa jej nesnaží pomôcť a veľmi málo sa stýka s rodinou pretože jej to otec zakazuje. Ale najviac ma zaráža že jeho brat ktorý je doktor ho kryje a nepomáha jej. Prosím poraďte mi čo robiť.
veronikasad
17.02.15,22:14
Niak
17.02.15,22:31
Ďakujem
dusansl
27.02.15,08:45
No najjednoduchšie by bolo, keby mu jeho frajer dal pár po tlame, aby s prebral! Ale v civilizovanej spoločnosti to takto nefunguje! Ak to je vôbec možné, mla by zasdnúť rodinná rada a spoločne prebrať problém. Zrejme otec ťažko znáša neprítomnosť pani manž. a kompenzuje si svoj komplex na poslednom členovi rodiny, na ktorého ešte má aký taký dosah, lebo je naň odkázaný.
Odporúčam nasledovné riešenie:
Ak sa nedosiahne kompromis a pán otec sa nebude chovať ako normálny rodič, požiadať o pomoc sociálku.( Hoci toto riešenie nie je bohvie čo. táto ustanovizeň je celo svetovo blbá a pracujú v nej obyčajne zakomlexovaný ľudia. Lepšie by bolo požiadať o akýsi azyl kohosi normálneho z rodiny a cez sociálku si nechať os pána rodiča posielať každomesačný príspevok, aby dievča mohlo študovať. No a ak na to má, nech pokojne ide aj na Výšku, tatínko je zo zákona povinný prispievať na štúdium do veku 25 rokov. A je to. dušansl.
dusansl
27.02.15,08:47
No najjednoduchšie by bolo, keby mu jeho frajer dal pár po tlame, aby s prebral! Ale v civilizovanej spoločnosti to takto nefunguje! Ak to je vôbec možné, mala by zasiahnúť rodinná rada a spoločne prebrať problém. Zrejme otec ťažko znáša neprítomnosť pani manž. a kompenzuje si svoj komplex na poslednom členovi rodiny, na ktorého ešte má aký taký dosah, lebo je naň odkázaný.
Odporúčam nasledovné riešenie:
Ak sa nedosiahne kompromis a pán otec sa nebude chovať ako normálny rodič, požiadať o pomoc sociálku.( Hoci toto riešenie nie je bohvie čo. táto ustanovizeň je celo svetovo blbá a pracujú v nej obyčajne zakomlexovaný ľudia. Lepšie by bolo požiadať o akýsi azyl kohosi normálneho z rodiny a cez sociálku si nechať os pána rodiča posielať každo mesačný príspevok, aby dievča mohlo študovať. No a ak na to má, nech pokojne ide aj na Výšku, tatínko je zo zákona povinný prispievať na štúdium do veku 25 rokov. A je to. dušansl.
alaya1
27.02.15,08:53
Nahlasit to na policii.
Wotan
27.02.15,10:47
spacifikovat toho uja... by som to vyriesil strucne a jasne... a dievca nech sa nastahuje k frajerovi ak ma.. ak nema, treba si najst ochranu...
Proteak
28.02.15,10:58
Skús zavolať na linku 0800112 112, tie panie by podľa mňa vedeli poradiť lepšie ako my :)