IleMaurice
18.02.15,04:42
Dobrý deň. Niekoľko rokov som užíval TRAMAL, Pred 9-timi dňami som ho celkom vysadil, zvládam to zatiaľ s " odretými ušami " ,chodím do práce, to je v poriadku. Problém je v tom ,že nemôžem spať, resp.veľmi málo. Poradí mi nejaká dobrá duša čo robiť. Nechcem pre zmenu brať nejaké prášky na spanie. Vopred ďakujem za radu.
arizona
18.02.15,06:32
Vyskusaj nejake osvedcene stare metody. Vecer treba pit:
Caj z medovky
Teple mlieko s medom
Teple kakao
Apod.

Spavat treba chodit v pravidelnom case,organizmus si casom zvykne.
Pomaha aj vecerna prechadzka, vecerny kupel v co najteplejsej vode.
Ak nepomoze,pocitaj ovecky :-)
Peggynka
18.02.15,07:18
S tým kúpeľom si nie som tak istá; moja mama sa musí kúpať ráno,lebo jej teplá voda tak rozhodí organizmus,že nemôže zaspať.Dosť trvalo,kým na to prišla,čo jej spôsobuje nespavosť.Ale určite je to individuálne a nespavosť je veľký problém.
Duszana
18.02.15,08:16
Dobry den, zavislost na Tramale byva horsia ako na alkohole. Rozumiem, ze nechcete uzivat ine lieky, v tom pripade treba pouzit metody odporucene Arizonou a vydrzat nejaky cas, kym si telo zvykne na zivot bez Tramalu. Druha, ale liekova moznost, je prechodne uzivat antidepresiva, ktore spanok upravuju. Nevytvara sa na ne zavislost a casto pomozu ulavit aj bolesti.
arizona
18.02.15,10:46
antidepresiva su riadne svinstvo a tiez byvaju zvacsa navykove. To by spadol z blata do kaluze... ak ma pevnu volu, je lepsie uzivat nejake prirodne preparaty,alebo bylinkove caje. Ale vsetko potrebuje svoj cas,aby si telo zvyklo postupne.
IleMaurice
18.02.15,10:50
Dobrý deň. Konkrétne ,ktoré sú to. V liekoch, až na ten nešťastný TRAMAL som laik. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. A ak môžem ešte otázku, zhruba za ako dlho sa telo očistí od toho "svinstva ".Samozrejme myslím na TRAMAL. Prepáčte za výraz.
Anika61
18.02.15,14:31
Dobry je caj z chmelovych sistic,aj valeriana lekarska
V lekarni ti poradia prirodne lieciva-napr.Persen,Melatonin ai.
http://www.benosen.sk/
arizona
18.02.15,14:47
To neviem presne,ale predpokladam, ze niekolko tyzdnov urcite.Ale "chut" na to svinstvo budes mat este hodne dlho,minimalne niekolko mesiacov.Ak si vydrzal doteraz,nezacni zas a vydrz. Najdi si nejaku "zabavku", ktorou vzdy zazenies tuzbu...Urcite ti pomoze na precistenie organizmu pit viac bylinovych cajov / urologicky,ostropestrec mariansky na pecen , zihlava pod. Blizi sa jar, to je vhodna doba na nejaku ocistnu kuru, vtedy to organizmu dost pomoze.
IleMaurice
18.02.15,21:48
Anička ďakujem za radu.
IleMaurice
18.02.15,21:49
Ďakujem.
IleMaurice
19.02.15,02:31
Anička , večer som si dal čaj s medovky,plus BENOSEN od WALMARKU a spal som až doteraz, hurá !!! Ešte raz ďakujem !
IleMaurice
19.02.15,02:37
Ďakujem,vydržím to už je to 10 dní bez. Škoda,že Vás nepoznám osobne, aby som sa mohol osobne poďakovať . Ste perfektná s radami. Ďakujem ešte raz. Ešte sa určite ozvem ako pokračujem, verím ,že to bude OK. A už nikdy viac. Majte sa zatiaľ pekne ,za chvíľu musím ísť do práce.
marjankaj
19.02.15,07:16
A ešte lepšie je pivo, alebo aj dve.:D
evuš
19.02.15,07:26
Radia Ti dobre...organizmus sa musí zregenerovať kvôli závislosti na Tramale...
Skús okrem čajov i homeopatikum SEDATIF PC...zvládneš to, držím päste...a aj spánok sa postupne upraví...
Anika61
19.02.15,09:10
Vladko,velmi sa tešíííím:-) -neboj dobre bude-len vydrž!
maja
19.02.15,11:04
Veľmi silno Ti držím palce, viem čo ten liek dokáže...Moja mama ho brala veľa rokov, bola na ňom závislá, po rokoch prestal účinkovať tak "skúšala " rôzne kombinácie liekov, až to skončilo predávkovaním.......
Duszana
19.02.15,11:55
Skuste vydrzat bez liekov, ale ak by bolo tazko, tak moze pomoct napriklad trazodon alebo mirtazapin, nejaky cas pravidelne vecer pokial sa spanok neupravi. Neviem, ake antidepresiva su navykove, nepoznam ziadne. Arizona si to asi pletie s liekmi na uzkost ako diazepam alebo neurol - tie su navykove podobne ako tramal. Kazdopadne, antidepresiva su na predpis, takze by ste urcite potrebovali najskor vysetrenie odbornika - psychiatra. Drzim palce!
kopretinka
19.02.15,14:54
https://www.youtube.com/watch?v=j4s4lUePw20
prípadne si hoď do vyhľadávača "relaxačná hudba" - používam ako uspávanku
buchač
19.02.15,15:37
Mám dojem, ba som presvedčený, že Duszana vie o čom vraví...;)
korela
19.02.15,17:13
AD sú návykové. Ja som počula zatiaľ iba o jednych, ktoré údajne nie sú. Arizona má pravdu.
http://www.magazinzdravi.cz/antidepresiva-maji-jenom-omezene-moznosti a iné stránky.

Aj keď by ste mohli byť priamo z fachu alebo píšete z vlastnej skúsenosti. netreba odporúčať ďalšie lieky.
Sú kvalitné byliny, ktoré dokážu navodiť vynikajúce sedatívne účinky, niektoré zložky z čajov tu už boli spomínané. Ja by som naporcované vreckové čaje nepoužívala, ale dala si zarobiť v lekárni sypanú zmes. Vo vreckových pôsobí drť vizuálne ako pozmetané smetie.
Navreckovaním iba fy ušetria na surovinách, a vytiahnu z ľudí peniaze za obaly. Jeden sypaný čaj sa dnes vyrovná niekoľkým kusom s nálevovými vreckami. Biznis.
Bol na trhu vynikajúci čaj Valofyt od Lerosu, už ho inovovali s názvom Valofyt Neo a primiešali k nemu ďalšie zložky. Stratil pôvodnú účinnosť.
Pôvodné zloženie - valeriána, levanduľa, medovka, chmeľové šištičky. Účinok sa začne prejavovať ešte pred dopitím čaju.
Každý psych. liek zasahuje do CNS. Ľudský organizmus aj zdravý dostáva každodenne zabrať už iba cez potraviny. Mozog treba chrániť od narodenia.
Telo sa detoxikuje aj cez kožu, k urýchleniu pomôže aj sprchovanie 3x denne,
Ešte by pomohla aj TČM a prípravky z nej. Dokáže na seba nabaliť balast z organizmu a pod. Prečistiť organizmus ako taký komplet. Zvážiť možnosť aspoň základnej vstupnej konzultácie.

Niekto večer zaspáva so zapnutým televízorom ako zvukovou kulisou, niekto so slúchadlami počúvaním hudby, textu. Niekomu pomôže partnerove objatie.
Úprimná modlitba zníži napätie a prenesie človeka do inej hladiny. Treba hľadať, čo zaberá.

Nech sa IleMaurice darí. Verím, že ako prišla, tak dg odíde.
korela
19.02.15,17:22
Počítať ovečky je iba ďalšie trápenie v posteli. Nasilu sa zaspať nedá. Ak človek nevie zaspať, má vstať a začať robiť nejakú činnosť, čítať knihu, nemyslieť na spánok. Ak človek pocíti prirodzenú únavu, opäť sa má uložiť k spánku. To sú myšlienky autora, sú jedny z jeho uvedených kníh, myslím že z Formuly osobnosti. Na Porade bol už ako autor vychválený a ľudí postavil do pozície zdravia http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Lvovi%C4%8D_Levi
IleMaurice
19.02.15,19:35
To mi je ozaj ľúto. Ďakujem za psychickú podporu. Vlado.
IleMaurice
19.02.15,19:47
Krásny komentár. Ďakujem.
Anika61
19.02.15,20:39
Korela uplne suhlasim.....
Vladko okrem caju zvys aj prijem tekutin-najlepsie cistej vody-nech sa to rychlejsie vyplaví.
buchač
19.02.15,20:45
Nekomentujem, ale dám rovno otázku, pýtam sa :

" Kto z prispievateľov užil, musel užívať, bol pod vplyvom opiátov nejakú dobu ? "
IleMaurice
22.02.15,06:01
Ďakujem za radu. Už to tak robím.
Poola
22.02.15,06:36
Výhodou SEDATIVU PC je, že sa nemusí zapíjať vodou. Zvyknem sa budit počas noci a Sedativ mám po ruke, stačí si ho dať pod jazyk (1-2) sám sa rozpustí. Je cenovo dostupny a hlavne nenávykový.
IleMaurice
22.02.15,20:38
Ďakujem. Dá sa kúpiť bez receptu ?
Anika61
22.02.15,21:49
Da:-)