scari
18.02.15,07:00
V 1/2015 mám faktúru za inzerciu v ZS, v ktorej nie je uvedená doba inzercie, nový ročník vždy vychádza v apríli, takže je to apríl 2015 - apríl 2016. Mám účtovať o ČR? Ďakujem
petra:-)
18.02.15,14:36
Ministerstvo financií SR dňa 3. decembra 2014 prijalo Opatrenie č. MF/23635/2014-74, ktorým sa opätovne novelizujú postupy účtovania pre podnikateľov účtujúcich v podvojnom účtovníctve. Opatrenie vstúpilo do platnosti v dvoch termínoch a to od 31.12.2014 a od 1.1.2015.

Jednou zo zmien postupov účtovania, ktorá vstúpila do platnosti od 31.12.2014, je aj zmena ustanovenia § 56 ods. 14, ktorý znie nasledovne: „V mikro účtovných jednotkách nie je potrebné na účte časového rozlíšenia účtovať nevýznamný a stále sa opakujúci účtovný prípad, ktorý sa týka účtovania nákladov a výnosov medzi dvoma účtovnými obdobiami, pričom nejde o účtovný prípad týkajúci sa účtovania dotácií a emisných kvót. Vo veľkých účtovných jednotkách a v malých účtovných jednotkách sa náklady a výnosy časovo rozlišujú. Vo veľkých účtovných jednotkách a v malých účtovných jednotkách nie je potrebné časovo rozlišovať náklady a výnosy, ak ide o nevýznamný a stále sa opakujúci účtovný prípad týkajúci sa časového rozlíšenia nákladov alebo výnosov posledného a prvého mesiaca účtovného obdobia.“.
scari
19.02.15,08:45
Zmenu v účtovaní ČR som samozrejme postrehla, ide mi skôr o to, že na faktúre nie je uvedené žiadne obdobie. Obecne je známe, kedy ZS vychádzajú, takže to časovo rozlíšim a bude. Aj tak vďaka.