martina0203
18.02.15,08:57
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Prišla nám faktúra na ktorej je uvedené, FAKTÚRA VYSTAVENÁ ODBERATEĽOM (ale vystavuje ju dodávateľská firma). Je to faktúra za vrátené palety, čiže pre nás ako dobropis. Na faktúre nieje uvedené k akej faktúre je vystavená ( účtujem to ako dobropis )... stretli ste sa už s tým?
Papierniková
18.02.15,08:19
Nie je to dobropis, účtuješ ako normálnu odberateľskú faktúru ... ale takúto faktúru môže odberateľ vystaviť len so súhlasom dodávateľa :
Faktúru môže v mene a na účet dodávateľa tovaru alebo služby vyhotoviť odberateľ alebo tretia osoba. Odberateľ môže vyhotoviť faktúru v mene a na účet dodávateľa, ak medzi dodávateľom a odberateľom je uzavretá písomná dohoda o vyhotovovaní faktúr, ktorá musí obsahovať podmienky, ktoré musia byť splnené, aby dodávateľ akceptoval faktúry vyhotovené odberateľom.
martina0203
18.02.15,08:48
dakujem......
nikula
23.03.16,12:46
takže si ju zaevidujem ako mnou vystavenú faktúru. Ale oni majú svoje číslo faktúry, takže aj ja musím to číslo uviesť, aby mi to sedelo v KV?
Papierniková
23.03.16,17:28
musí byť číslo ako vystavil odberateľ ... niektoré softy majú na takéto doklady samostatnú evidenciu ..