KALA17
11.05.06,13:09
Rada by som sa vas odbornikov spytala... Este pred materskou som si nezaplatila preddavky na dan z prijmu, ani som nepoziadala o ich odpustenie z dovodu odchodu na matersku. Musela som ich zaplatit dodatocne a k tomu mi vyrubili este penale. Teraz mozem poziadat o vratenie tych preddavkov. Neviete ci si mozem pytat spat aj tie penale? Dakujem za info.
Zita5
11.05.06,11:21
Rada by som sa vas odbornikov spytala... Este pred materskou som si nezaplatila preddavky na dan z prijmu, ani som nepoziadala o ich odpustenie z dovodu odchodu na matersku. Musela som ich zaplatit dodatocne a k tomu mi vyrubili este penale. Teraz mozem poziadat o vratenie tych preddavkov. Neviete ci si mozem pytat spat aj tie penale? Dakujem za info.


O vrátenie zaplateného preddavku na daň.... pokiaľ vychádzal preplatok na dani z P ,....sa žiada v daňovom priznaní , určite si DP robila buď DP typ A , alebo typ B a pri tomto podaní k 31.3........súčasne žiadaš aj o vrátenie preplatku .



Penále Ti nevrátia z dôvodu toho , že preddavky neboli platené včas podľa ustanovení zákona .
KALA17
11.05.06,11:57
Ja som tento rok danove priznanie nepodavala, lebo som za minuly rok nemala ziadny prijem. Ako mam o vratenie preddavkov poziadat v tomto pripade? Staci ziadost alebo je nejake tlacivo?
Zita5
11.05.06,12:02
Ja som tento rok danove priznanie nepodavala, lebo som za minuly rok nemala ziadny prijem. Ako mam o vratenie preddavkov poziadat v tomto pripade? Staci ziadost alebo je nejake tlacivo?


Stačí napísať žiadosť a podať buď poštou doporučene alebo osobne na podateľni Tvojho DÚ, ale ešte skôr ako by som ju podala , by som s daňovou správkyňou priamo na DÚ konzultovala Tvoj prípad .


Neviem inak posúdiť Tvoj prípad , pretože si neuviedla čoho sa konkrétne týkal preddavok ,máš živnosť ...alebo pozastavenú živnosť ....alebo TPP .......takže šup za správkyňou .;)