majro666
18.02.15,18:07
Dobry den mam problem s pc v byte mam stare el rozvody a pc mi pri zatazi bud restartne alebo vypina program rspkt hry do windovsu myslim ze to bude nestabilnym napatim chcem sa spytat da sa tento problem vyriesit napriklad zaloznym zdrojom dakujem za rady
misoft
18.02.15,17:26
Záložný zdroj - ten skôr vystabilizuje napätie a v prípade výpadku dodá energiu pre korektné ukončenie práce. Ale pokiaľ je el. rozvod v byte taký, že už i obyčajná záťaž od PC spôsobí pokles napätia - radšej uvažuj u rekonštrukcii el. rozvodov. Staré rozvody - priama cesta k skratom, preťaženiu vodičov a prípadnému požiaru.....
arizona
18.02.15,17:35
mecky
18.02.15,18:20
ak je chyba tam kde si myslis tak by mohol pomoct zalozny zdroj, len musi byt line-interactive
popripade taketo nieco http://www.shark.sk/doplnky/prepatove-ochrany/apc-line-r-1200va-automatic-voltage-regulator-230v/

inak chyba nemusi byt ani priamo v elektrine, toto moze sposobovat aj vadny zdroj v pc, alebo aj nieco ine :)
maen
19.02.15,14:12
Este by som odporucal vyskusat ci mate dostatocne vykonny zdroj v PC, v pripade ze ano tak zavolat elektrikara a odmerat ci je vsetko OK vo vedeni niekedy staci prekontrolovat pritiahnutie srobov nuloveho alebo fazoveho vodica a tiez premerat ci tam je striedave napatie cca 220-230V.
majro666
19.02.15,16:07
dakujem samozrejme o rekonstrukcii by som uvazoval ako o prvej a najrozumnejsej moznosti byt ale nieje moj mam ho v najme takze to musim vyriesit inak
majro666
19.02.15,16:10
v pc chyba nebude to som si myslel aj ja tak som ho dal do servisu no nic sa nezistilo vsetko je ok a napriklad u rodicov alebo u znameho tak isto ako v servise ide pc normalne bez problemou robi mi to len umna doma preto si myslim ze to bude tou elektrikou
majro666
19.02.15,16:11
zdroj je urcite ok pc bol v servise bezal tam bez problemov akonahle ho zapojim doma pri zatazi blika monitor seka a restartuje
PotPalo
21.02.15,21:21
v servise ho tiež skúšali so záťažou? Káble máš OK? Ak je to v kábloch a v servise to napojili na svoje... Inak podoťahovať skrutky v zásuvkách (zveriť to niekomu kto to už robil), skúsiť iný predlžovák (niektoré stoja za ho...) atď...