Jarusik
11.05.06,12:44
Ahojte,

potrebujem radu ohľadom účtovania tovaru, konkrétne sú to perá s logom našej FY, nakúpeného od chránenej dielne. FY sa rozhodla znížiť si odvod za neplnenie podielu povinného zamestnávania.

Nemám skúsenosti s takýmto účtovným prípadom.
Ak niekto máte, tak mi prosím helpnite.

Vďaka,
ilona
11.05.06,13:12
Tam nie je dôležité,pri učtovaní,či je to od chránenej dielne,ale v akej hodnote sú tie perá,je to reklamný predmet? Ak Vám ide o neplnenie povinného zamestnávania tel.postihnutých,to z účtovníctvom nemá nič spoločné,to dávate na UP hlásenie na ich tlačive a k tomu priložíte kopie faktúr,v akej hodnote Vám vyhotovili zákazku. Nie je jednoznačné z Vašej otázky o čo Vám ide.
KEJKA
11.05.06,17:53
súhlasím s účtovaním napr. na 501
ale podotknem príklad z praxe. Firme tiež nakupovala veci - materiál, služby od chránenej dielne. Príspevok by sa účtoval na 548. tak sme odsúhlasili účtovanie na 548 - pre jednoduchšiu evidenciu aj odsúhlasovanie limitu.
Jarusik
12.05.06,03:59
V podstate mi ide o to, či reklamný predmet (perá) zaúčtovať klasicky na reklamu, alebo inak.
Tiež účtujeme odvod za neplnenie povinného podielu zamestnávania na 548/379. Mne by viac vyhovoval spôsob účtovania pier na účty 379/321, aby som si odsledovala poníženie odvodu o sumu faktúry. K 31.12. dostanem do účtovníctva celý odvod na 548/379.
Tak neviem, čo s tým.

Ďakujem za každú radu...:D
Milan Benka
12.05.06,04:48
Ja účtujem nákup od chr.dielne na 548, k 31.12. len vyhodnotím, či mi vzniká ešte aj povinnosť odvodu alebo nie.