viktoriab
18.02.15,18:11
Zijem dlhodobo v zahranici. Ako je to s pouzivanim SVK auta v zahranici?
Pocula som, ze je moznost, ze ak auto kupim, prihlasim ho na Slovensku, na Slovensku zan budem platit poistenie a potrebne poplatky, ale vezmem si ho so sebou a tu ( Nemecko) zaplatim len cestnu dan. Je na tom nieco pravdy? Je to v sulade zo vsetkymi predpismi? Nedopustim sa nejakej chyby?
lujza.j
18.02.15,17:15
misoft
18.02.15,17:17
Sme v EÚ - t.z. evidencia vozidiel v jednom štáte je platná pre používanie vozidla v celej EÚ. A pokiaľ by sa platili i zákonné poplatky (PZP), vykonávali by sa povinné kontroly (TK,EK) - nie je problém. A cestnú daň - ako podnikateľ (predpokladám) - platíš tam, kde ho používaš a kde máš zaregistrovanú firmu.
lujza.j
18.02.15,17:21
duški mojmu chlapovi tiež lepí.....mal by mať auto na de ečv....ale poistky a daň by bol finančný masaker....takto mu hrozí "iba"pokuta....
arizona
18.02.15,17:42
O aku krajinu sa jedna? Treba si zistit zakony danej krajiny,niektore su na taketo sposoby dost haklive.Ak zijes v tej krajine dlhodobo, treba auto prihlasit tam.
Napr. Rakusania robia casto kontroly,nielen v mieste bydliska,ale aj na cestach a davaju vysoke pokuty a napr.Anglicania zasli este dalej. Zhabu cudzincovi auto a zosrotuju...
misoft
18.02.15,17:44
Prehliadol som slovíčko "dlhodobo"... v tom prípade - SK značky sú dobrá vec, ale vozítko tam nemôže byť na furt.