Peterka
11.05.06,13:13
Mám pripojenie DSL do internetu s tým, že mám modem Vigor 2600GE-môžem sa pripojiť aj bezdrôtovo a to preto aby sa mohli kolegovia pripojiť svojim notebookom.V poslednej faktúre som zistil, že mám vyfaktúrované veľké množstvo prenesených dát (nad limit) a po telefonáte na operátora som zistil, že sa na môj modem bezdrôtovo pripojil niekto cudzí a sťahoval dáta na môj účet.Poradili mi, že keď nepracujem s internetom, tak mám vypínať modem.Nepoznáte lepšie riešenie ?
veva125
11.05.06,12:46
skus www.zive.cz , tam je forum o počítačoch
miro_c
11.05.06,13:08
Myslím, že to nie je šťastné riešenie, pripájať sa bezdrôtovo na modem (pravdaže, ak sa nedá nakonfigurovať možnosť prístupu). Ja by som volil alternatívu access WiFi pointu (predávajú sa rôzne druhy). Hlavne, aby mal firewall, ktorý sa dá nakonfigurovať. Potom sa modem pripojí káblom k access pointu a ten si potom riadi povolenia pre prístup. Access point potom môže slúžiť aj ako mini HUB pre káblové prepojenie počítačov, pre WiFi prepojenie, niektoré majú v sebe aj Print Server (zdieľaný tlačový server). Tlačiareň sa pripojí k access pointu cez USB a potom cez WiFi sa dá na nej v pohode tlačiť. Dúfam, že v skratke som trochu napomohol k možnosti riešenia.

Ešte asi niečo k cene, myslím, že začínajú okolo 2.000,-
pepo_p
12.05.06,07:47
Takže pozrel som sa na konfiguráciu toho modemu (routru) a zistil som, že si ho môžeš kľudne konfigurovať, lebo je to aj prístupový bod a má firewal a nastavovanie prístupu. Poobzeraj sa v okolí, či nemáš niekoho čo by ti to nastavil na nejaký prístupový kód, ktorý si zadáš do Modemu(routra) aj do PC a potom sa ti tam nikto iný okrem teba nedostane.
Alebo si dobre prečítaj príručku a skús podľa nej to ponastavovať, nič ťažké to nie je.
PS. ak by si to pôjdeš skúšať nastavovať a niečo nebudeš vedieť, kľudne napíš SS.;)
M3G
09.06.06,17:33
v prehliadači zadaj:

192.168.1.1.

login: admin
heslo: epicrouter

klikni na bezdrotove pripojenie
- malo by tam byť možnosť vypnúť bezdrôtové pripojenie.